Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért rakatnak fel egyre...

Miért rakatnak fel egyre többen még falvakban, településeken is klímákat? Nem bírják elviselni a meleget? Klíma káros a környezetre?

Figyelt kérdés
Nekem is van nem arról van szó csak azt veszem észre,hogy nem csak itthon hanem külföldön is dögivel rakatják fel a klímákat. Külföldön még jobban megy ez a dolog. Mi lehet ennek az oka ? Magyarországon falvakban élők is rakatják fel ezt az egyik klímaszerelő ismerősöm mondta. Főleg alföldre jellemző ez. Mi lehet az oka ? A meleg ? Én megvagyok ezzel az időjárással. Van olyan nyár,hogy nem is használom a klímát.
2020. febr. 7. 21:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Így van, nem bírjuk elviselni a forróságot. Lehet hogy te megvagy vele, ez egyéni tolerancia kérdése. Más meg nincs meg vele.
2020. febr. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Andizsuzsi ***** válasza:
77%
Szerinted a falvakban kevésbé van meleg?
2020. febr. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt melegszenek a nyarak, másrészt az emberek hozzáállása is változik, a hősies szenvedés már nem akkora divat. Én is úgy voltam vele sokáig, hogy büszkén izzadtam, kemény gyerek vagyok, kibírom. Aztán pár éve klímás lakásba költöztem, és elismerem, sokkal jobb. Már nem laknék légkondi nélküli lakásban.
2020. febr. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

"Nekem is van" - ez esetben miért kérdés, hogy másnak miért?

Érzed hasznát? - akkor miért furcsa, hogy a falusi is akarja a jóéeső hűvöset?

2020. febr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak a melegedő nyarak, vagy a hozzáállás változása miatt, hanem mert a klíma is lassan átkerül a luxus kategóriából a mindennapi használati tárgyak közé az árak csökkenése miatt. Pont úgy, ahogy minden mással megtörtént, az autótól kezdve a színes tv-n át a mobiltelefonnal, internettel stb.
2020. febr. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon - de egyébként Európában is - egyre öregszik a népesség - és az idősek nem bírják a nyári meleget (pláne a szív- és érrendszeri betegségben élők).


Pláne az Alföldön, ami egyre inkább sivatagosodik el (ezért kellene megcsinálni a Duna-Tisza közi csatornát, ami évtizedek/-századok óta tervbe van véve; illetve erdősíteni).

2020. febr. 8. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi családi házban lakunk, a tetőtérben vannak a hálószobák, de nyáron a nagy kánikulában szinte elviselhetetlen meleg van fönt. Egyelőre még nincs klímánk, de volt már, hogy elgondolkoztam rajta, hogy jó lenne.
2020. febr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincs sajnos klímám, de épp gondolkodom, hogy van egy fúrt kutam, aminek az állandó 10-12 fokos vizét fel lehetne használni hűtésre.

A családi házas növénytermesztőknek ideális lenne.

Felhúzom a hideg vizet, lehűtöm a helységet, ami felmelegíti a vizet , ami mindjárt mehet ki a növényekre, akár a déli forróságban is.

2020. febr. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 TappancsMancs ***** válasza:
75%

"Mi lehet az oka ? A meleg?"


Igen. A klíma a túlzott meleg ellen van.


"Én megvagyok ezzel az időjárással."


Szuper! Más meg igényli a fűtést, a hűtést, igényli az autóval való közlekedést, mert nincs tengernyi ideje...


A számítógépet is gyorsan mindenki kapcsolja ki, mert károsítja a környezetet a fosszilis energia előállítás.

2020. febr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amúgy a klíma nem káros a környezetre, hiszen nincs semmi káros mellékterméke. Elektromos áram segítségével hűti a levegőt. A régebbi készülékekben levő gáz (kb több mint 10 éves) viszont igencsak káros a környezetre, így ezeket már betiltották. Ez amiatt szabadul fel hogy nem 100% ig tökéletes a rezcsovek illesztése, így ám lassan de szivárog a gáz (nagyon lassan kb évi néhány gramm). A jelenleg használt gázok minimálisan környezetszennyezőek a légkörbe kerülve, úgyhogy ne aggódj emiatt :)
2020. febr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!