Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért ekkora gond Európában a...

Miért ekkora gond Európában a műanyaghulladék feldolgozás?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy mivel Kína leállította a papír és műanyaghulladék importot Európa nagy bajban van, mert nem tud mit kezdeni a szelektíven összegyűjtött műanyaghulladékkal. Számomra ez érthetetlen, mert egy nagyon jó alapanyag, amit ezermillióféleképp fel lehetne használni.

Mi a gond ezzel? Mi a technológiai akadálya a műanyaghulladék feldolgozásának? Miért nem éri meg?


2020. febr. 19. 07:52
1 2 3
 21/23 TappancsMancs ***** válasza:
Igen az ásványvíz és a PET páros pont egy könnyű eset.
2020. febr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Úgy látszik, hogy a cspvíz ízlés kérdése lett. Lassan elvárás, hogy üdítőital íze legyen. Nálunk tök jó a csapvíz, semmi mellékíze nincs, mégis egyesek azt mondják, hogy Pesten kifordul a szájukból. Szerintem semmi baja, sőt sokkal jobb, mint a műanyagízű ásványvizek. (A hivatalos adatok szerint is tökéletes.) Mondjuk én alig találkoztam rossz ízű vízzel az elmúlt évtizedekben, talán ha egy-két alkalommal volt ilyen az országban, pedig sokhelyütt járok.
2020. febr. 26. 07:44
 23/23 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Mondjuk én alig találkoztam rossz ízű vízzel az elmúlt évtizedekben, talán ha egy-két alkalommal volt ilyen az országban, pedig sokhelyütt járok."


A megszokás nagy úr és az érzékenység mértéke is emberenként más.


De ajánlom neked a dunaalmási csapvíz kóstolását. Az ott lakók gond nélkül isszák, de én speciel amikor egyszer utcai kúton megszívtam magam belőle, tíz perc múlva ki is hánytam.


Pedig elvileg gyógyvíz. De olyan kénbűzös, hogy a bringás kulacsot, amibe betöltöttem, otthon egy hét és tíz kimosás után kidobtam, mert kiirthatatlan volt a bukéja.


Szóval van az a víz, amit te sem iszol meg pókerarccal.


Én a karsztvízen nőttem fel, nekem a tisztított reciklált rossz. Aki azon nőtt fel, annak biztosan jó.

2020. febr. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!