Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy épületen van egy...

A nagy Levin kérdése:

Ha egy épületen van egy villámhárító, amibe belecsap a villám és én ott állok 1-2 méterre tőle, lehet valami bajom, vagy megérzek valamit?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy egy szabványosan kiépített villámhárítóról van szó.

#villám #villáhárító
2020. márc. 2. 17:54
1 2
 11/14 Wadmalac ***** válasza:

"Maga a villámhárító így ránézésre még a szocializmus alatt lett kiépítve."


Az lehet, de nem tudom pontosan mennyi évente kötelező a felülvizsgálat és ha szükséges, a javítás.


Ha nem talajon állsz a villámháritó földbe vezetésének közelében, akkor kisebb az esély, hogy bajod lehet.


A legvalószínűbb, hogy "átlagos" erősségű villámból csak annyit veszel észre, hogy odafent villan-dörren valami egy retteneteset, az áram meg melletted leszalad a villámhárítón a földbe.


A villámhárító szál, ami lemegy fentről a talajba, elég kis tartókon csatlakozik a falhoz, azok illetve azok körül a fal meg nem túl jó vezető.

2020. márc. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az óvodában - ahová a fiamat vittem - van egy nem régen átépített villámhárító. A levezető ujjnyi vastag fémcső mellé arasznyi betűkkel van kiírva egy táblára, hogy esős időben és zivatarban 3 méternél közelebb NE menj hozzá...


És egy másik tapasztalat: a Debreceni Egyetemen a szabványos villámvédelem ellenére egy villámcsapás egy teherautónyi darabot robbantott ki a tetőből, és tönkre tette a telefonközpont berendezéseinek nagy részét. Volt szabványos villámvédelme az épületnek.

2020. márc. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Wadmalac ***** válasza:

"a Debreceni Egyetemen a szabványos villámvédelem ellenére egy villámcsapás egy teherautónyi darabot robbantott ki a tetőből, és tönkre tette a telefonközpont berendezéseinek nagy részét. Volt szabványos villámvédelme az épületnek."


Tipp: a szabványos villámvédelmet a vasbeton betonvasaihoz közel sikerült felszerelni és azok szétvezették a töltést.


Nem tudom, hogy ezt a telepítéskor vizsgálják-e, ha nem, szerintem az hiba.

2020. márc. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Arról a debreceni villámról sehol nem látni tudósítást. Csak a Gyakorin.

Nem a megkérdőjelezés, hanem a csodálkozás, hogy azért ennek a szakirodalomban lenne a helye.

2020. márc. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!