Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan hatna a földönkívüli...

Hogyan hatna a földönkívüli víz az emberi testre?

Figyelt kérdés
Azt már tudom, hogy a földönkívüli por (holdpor) mérgező. De a földönkívüli víz? Pl. az, ami az Európa Hold jégpáncélja alatt van. Ha azt meginná valaki, mérgezést kapna?
2020. márc. 7. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A holdpor nem egy anyag neve, a por szót kb. bármire lehet használni, ami apró szilárd szemcsékből áll. (Egyébként szerintem csak akkor "mérgező", ha letüdőzzük, de az a Szaharában is így van.)

A víz viszont egy konkrét anyag, H2O, annak is a folyékony halmazállapotára szoktuk mondani. A tiszta víz az mindenütt ugyanolyan, sőt valószínű, hogy a földi víz nagy része is földönkívüli eredetű. Aztán hogy milyen anyagok vannak oldva benne, az más kérdés, az a Földön is eltérő. Itt is vannak patakok, tavak, amiből nem érdemes inni.

2020. márc. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A H2O mindenhol H2O, nem mérgező. Most, hogy az Európé jegében vagy a jég alatti vízben milyen oldott anyagok vannak, azt nem tudom, lehetnek benne akár mérgező anyagok is, de attól még a "földönkívüli víz" úgy általánosságban nem mérgező.

ui.: a holdpor sem "mérgező" a szó szoros értelmében, csak a nagyon éles szemcsék belélegezve fizikailag károsítják a tüdő sejtjeit

2020. márc. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért én nem innék szívesen földi vízből sem 4 litert egyszerre...

(vízmérgezés)

2020. márc. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

"Most, hogy az Európé jegében vagy a jég alatti vízben milyen oldott anyagok vannak, azt nem tudom, lehetnek benne akár mérgező anyagok is"


És tutira vannak is.

Amit szondák elkaptak eddig kifújt vízpárából, azok tömény ásványi sótartalomra utalnak, tele vulkanikus eredetű anyagokkal ,kén, színes- és nehézfémek stb.


Olyasmi lehet az összetétel, mint a mélytengeri forróvizes kürtők kifújásainál.

Az ott egyes életformáknak vidám környezet, de embernek lubickolni sem ideális, nem hogy még meginni.

2020. márc. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!