Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az hogy a Nemzeti Népegészségü...

Az hogy a Nemzeti Népegészségügyi Hivatal izolálta a koronavírust ez tényleg annyira nagy dolog lenne? Más országok nem tették meg ugyanezt már hetekkel ezelőtt?

Figyelt kérdés
Sajnos egy újság sem magyarázta el, hogy kb. mit is jelent ez s, hogy miért van ennek akkora jelentősége. Állítólag az Egyesült Államokban már az ellenszert tesztelik. Ennek tükrében tényleg nagy dolognak számít, hogy Magyarországon izolálták a vírust?

2020. márc. 18. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]

A lényeg: "A kórokozót alapvetően akár külföldi együttműködések keretében is be lehetne szerezni, jelen helyzetben viszont sok minden máshoz hasonlóan ez is nehézkes lenne, a vírus hiánycikk."


Szóval nem nagy dolog, de azért valami. Ha majd lesz vakcina, alkualap az ár meghatározásánál, hogy némi késéssel mi is tudunk vakcinát csinálni, ha akarunk, tehát nem lehet tőlünk bármennyit elkérni.

2020. márc. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt a cikket én is olvastam de eddig nem volt világos de mostmár megértettem.Köszi.
2020. márc. 18. 21:34
 3/3 Wadmalac ***** válasza:

Az mindenképpen előny, ha sok helyen párhuzamosan folyik az ellenszer- és oltás-kifejlesztés.

Már csak azért is, mert egyetlen forrás képtelen lesz a komplett világot ellátni vakcinával.

2020. márc. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!