Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A koronavírus természetes...

A koronavírus természetes vagy mesterségesen előidézett?

Figyelt kérdés
Szerintem természetes de haver szerint laborban előállított előre eltervezett járvány volt meg anyám szerint is. Segítenétek pár forrással hogy ez természetes? Megmondom nekik hogy az csak kellene bizonyíték. Köszi srácok előre!

2020. márc. 27. 13:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
79%

Látom, mindenhova kirakod. :D Na akkor én is.


Eredetileg ide írtam, pontosan ugyanerre a válaszra reakciónak:


Ránéztem a cikkre. Már eleve elég fura, hogy nem nagyon sikerül például rendesen hivatkozni (nincs hivatkozás lista, stb.), vagy például a képeknek sem felirata nincs, se a szövegben egyértelmű jelölések. De ezek értelemszerűen csak formai hibák, nem jelentenek semmit.


Azonban jött rögtön egy érdekesnek tűnő mondat:


"Surprisingly the specimens also contained the adenovirus “pShuttle” vector, developed by Chinese scientists in 2005 for SARS-CoV-1."


(4. oldal, utolsó bekezdés)


Van is hivatkozás, szuper! Nézzük meg!


Nos sajnos a hivatkozás nem valami olyan oldalra vezet, ami alátámasztaná a cikkben megfogalmazott állítást, hanem magának a vektornak a szekvenciáját tartalmazó adatbázis oldalra.


[link]


Hm, akkor mégis honnan vette ezt az információt, próbáljuk kikeresni. Nos nem azt a cikket találtam meg, hanem a kritikai elemzését:


[link]


Eszerint két "aprócska" hibát/csúsztatást:


1. A szekvencia egyáltalán nem egyedi a SARS-CoV-2 vírusban, számos másik vírusban is megtalálható.


2. Azt a bizonyos pShuttle vektort úgy csinálták, hogy egy adenovírus genomjában berakták az előző SARS vírus spike proteinjének génjét (pontosabban egy darabját). (Ezt a cikk által megjelölt hivatkozásban írják le.) Innetnől kezdve nagyon meglepő, hogy ez a szakasz hasonlít a viszonylag közeli rokon SARS-CoV-2 geomjának megfelelő részére. (Az általam idézett cikk alapján pedig az adenovírus vektorral nincs érdemi homológia.)


Állítólag nem alapoz erre a cikkre a későbbi vizsgálatban, de akkor is bőven ad okot gyanakvásra, ha így indít egy cikk.



Csak még egy mondat a "Laboratory Origin Hypotesis" fejezet elejéről:


"No other coronavirus in the same subgenera has a furin cleavage site, as it is called."


Nos ez az állítás önmagában úgy tűnik igaz (bár ezt nem (sem) hivatkozta le a tisztelt szerző). Viszonyt a nemzetségben (azért az sem olyan durván tág rokonsági kör) bőven előfordulnak koronavírusok olyan spike proteinnel, amin furin hasítási hely van. Egy friss elemzés alapján a emzetségben többször is, egymástól függetlenül kialakult a furin hasítási hely. A következtetésük alapján ez egyáltalán nem utal mesterséges eredetre (bár önmagában ki sem zárja azt).


[link]



Na még egyet (csak szemezgetek):


"Experiments in three independent laboratories also demonstrate that CoV-2 has changed genetically so much that it can no longer infect any bat species cell culture tested."


(7. oldal, 2. bekezdés)


Állítólag 3 független vizsgálat történt - ebből 0-t hivtkozott le. (Ez már egy szakdolgozatban is elég kínos lenne.)


Amúgy nem sokkal az idézett cikk előtt arról írt, hogy a denevér, amiről feltételezik, hogy az emberre átterejdt a vírus, 1900 km-re él Wuhantól. Hát kis utánanézéssel nem úgy tűnik.


[link]


Hupej tartományban (ahol Wuhan van) a fenti link alapján ugyan valóban nem találták meg, de a környező tartományokban szinte mindenhol. Kb. bő 200 km-re lehet a legközelebbi pötty, ahol megtalálták a denevért, és nyilván nem tárták fel az összes élőhelyét. (Amúgy meg ugye az az egyik elképzelés - bár nem tudom jelenleg mennyire elfogadott - hogy egy állatpiacról indult el a járvány, ahol mindenfél állatokat összegyűtjenek messzeföldről.)


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


Összegezve: ez a cikk finoman szólva sem tűnik meggyőzőnek. (Amúgy a cikk szerzője eddig (saját bevallása szerint) mellrákkal és kapcsolódó betegségekkel foglalkozott, szóval nem hinném, hogy egy vírusszakértővel volna dolgunk...)

2021. febr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Wadmalac ***** válasza:
65%

#11: Le a kalappal.

Szép "vírusirtás". :)


Az a baj, hogy az átlagembernek ez a cikk tömény érthetetlen tudományos maszlag, amit simán benyel, mert tudományosan hangzik.


Én csak azt nem értem, hogy amikor az ellenkező, nem összeesküvéses tudományos levezetést is megkapják, na persze azt sem értik ugyanúgy, azt miért NEM hiszik el.


Egyetlen magyarázat az, hogy azt hiszik el, amelyiket el AKARJÁK hinni. Függetlenül a bizonyítottságtól.

Aztán csak akkor hivatkoznak az ilyen "bizonyítékokra", mint ez a cikk, mikor meg kéne védeni a hitüket.


Sajnos ez ellen nincs semmi fegyver, nincs megoldás.

2021. febr. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
0%
Szerintem az a "jó" Isten csinálja az egészet az emberiség ellen!
2021. ápr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Akkor már minmeghaltunk vóna!
2021. ápr. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
13 akkor már miért nem inkább a Sátán? Annak az érdeke
2021. ápr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!