Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lesz, ha vége lesz ennek a...

Mi lesz, ha vége lesz ennek a járványos időszaknak? Eltűnik a koronavírus örökre?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, az emberek betartják a korlátozásokat és ezzel nem engedik jobban elterjedni a vírust. Idővel nem lesz több koronavírusos, a régi fertőzöttek pedig meggyógyulnak. Akkor mi lesz? Továbbra is előfordulhat, hogy valaki koronavírus-hordozóként mászkál az utcán nagyon elvétve? Mert akkor ő újra megfertőzhet sok embert, ők továbbadhatják másoknak, és újra ugyanott leszünk, ahol voltunk.

A többi vírus sem tűnik el végleg, a hideg idő beálltával mindig megbetegednek emberek, pl. influenzával.

Le tud egyáltalán csengeni ez a veszély teljesen?


2020. márc. 31. 17:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kilences válaszolónak (perpercy):


Biológus hallgató vagyok. Ennyi közöm van a témához.


Nem kezdelek el meggyőzni arról, hogy miért egy rossz deal kinyírni a gazdaságot a beteges életmentési kényszerünkre hivatkozva.


Mindenki rájön majd, hogy nekem, és az összes velem egy véleményen levőnek volt igazunk.

Aztán majd lehet takarózni azzal hogy "de mi legalább humanitáriusak voltunk, és nem hagytuk szó nélkül veszni a társadalom 1-2%-át".


Mindenki majd issza a keserű könnyeit, amit kollektíven fogunk a nagy humanitáriuskodás után fizetni.


A nagy hírportáloknál csak most kezdenek beindulni a hírek a kialakuló gazdasági krízisről.

Az hogy milyen társadalomban hiszünk...

Majd egy világválság helyreteszi mindenkinek az értékrendjét, hogy mennyire is fontos a kisebbség érdekét a többségével szembe helyezni.


Várva várom az összeomlást, mert kárörvendő vagyok (családom nincs, csak magamért kell ügyelnem, hogy tudjak röhögni a populista hülyeség áldozatain).

2020. ápr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"a társadalom 1-2%-át"

Az olaszoknál ez 10%

Nálunk több lenne, akár 15-20% is.

És ebben simán benne lehetsz te is. Akár vigyázol, akár nem.

2020. ápr. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az a tíz százalék abból jön ki, hogy hülyén számolnak.


Nem azt kell számolni, hogy hány kórházba került betegből hányan halnak meg. Az, hogy 140 000 regisztrált betegből 18 000 meghalt, az baromira nem azt jelenti hogy ennek a cuccnak 10%-os lenne a halálozási aránya.


Kb 10X-es lehet a valódi száma a fertőzötteknek, akiknek a felénél meg se látszik a fertőzöttség (aszimptotikus), és a maradék 50%-on belül a háromnegyede a fertőzötteknek enyhe lefolyású tüneteket produkál csak.


Tehát inkább 5-10 millió fertőzöttből kéne számolni azt a 18 000 halálesetet... Na az mindjárt nem 10%...

De ez nem olyan drámai, ezért ezt nem terjesztik egymás közt az emberek.

2020. ápr. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Engem az érdekelne, miben lenne más a végeredmény, ha nem történnének most intézkedések, se semmi. Mert, ahogy sejtem, előbb-utóbb "szinte mindenki" (?) elkapja ezt a vírust és végigmegy rajta. Így később hal meg, akire halálos - de később se jó, nyilván, és sosem jó. Tehát nem támogatom, hogy hagyjuk csak terjedni, de azért érdekelne, hosszú távon nyerünk-e annyi emberéletet vele, hogy otthon maradunk, korlátozó intézkedéseket, tartunk be, stb.

Én otthon maradok, minél kevesebbet érintkezem másokkal. De azért érdekelne, hogy ennek hosszú távon mi haszna lesz.

Valóban, pl. a H1N1 nem szűnt meg létezni, sem más betegségek, mégis ott valami történt, ami miatt már nincs olyan vészhelyzet, mint azoknak a betegségeknek az idején volt. Ezt nem értem pontosan, mi történt akkor, amitől elmúlt a vészhelyzet, de maga a betegség mégse tűnt el a Föld színéről. Tehát, az én biológiához nem értő logikám alapján vagy ülhetünk életünk végéig karanténban, vagy van valami bonyolult eseménysorozat, aminek meg kell történnie, hogy bár a vírus is megmaradjon, de mégse legyen veszélyes már kimenni, ez a bonyolult eseménysorozat nem világos számomra, hogy most akkor pontosan mi ellen is küzdünk az otthonmaradással, karanténnal, és mi lesz az eredménye, ha jól betartjuk.

2020. ápr. 9. 20:20
 15/16 anonim ***** válasza:

Az olaszoknál láthatod, hogy minimum 2-szer annyian halnak meg akkor, ha nincsen elég lélegeztetőgép.

Ha hagyod elszabadulni, tehát egyáltalán nincs gép, akkor simán 5-ször annyian halnak meg.

Mi változik, ha ez lecsengett?

- megmaradnak azok, akik nem halnak meg ettől a vírustól. Elkapják, és vagy nem betegednek meg, vagy csak náthásak lesznek.

- maga a vírus is szelídül. Minden betegséggel ez történik hosszú távon.

- végre feltalálják a gyógyszert. Az influenzára is.

2020. ápr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 perpercy válasza:
utolsonal a pont.
2020. ápr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!