Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a telehold 100%-ban visszav...

Ha a telehold 100%-ban visszaverné a ráeső Nap fényét, éjjel lenne olyan fényes, mint nappal a Nap? Ha nem, milyen fényes lenne?

Figyelt kérdés
2010. júl. 26. 22:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
70%
Olyan fényes lenne mint a nap. Hisz akkor a nap által kibocsájtott fényt látnál egy az egyben. De viszont nem lenne a Földön nappali világosság, hisz a Hold parányi a Naphoz képest, így sokkal kevesebb fény érne minket.
2010. júl. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%
Első válaszolo! Igen, ilyen lenne, hogyha egy tükör lebegne az űrben, de a hold tömbörú tehát a fényt szétszorja. Nem lenne olyan világos mint nappal, de elég világos lenne.
2010. júl. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
80%
Első vagyok. A Hold ugyanolyan fényes lenne mint a Nap, hiszen gyakorlatilag a Nap által kibocsájtott fényt látnád. Egy szóval sem mondtam, hogy a Földön ugyanolyan, nappali világosság lenne. A Nap is ugyanúgy szórja a fényt, mint a Hold (meglepő, de a Nap is "domború") így ez az effektus nem játszik nagy szerepet. Sokkal inkább az számít, hogy a Hold felszíne töredéke a Nap felszínének, és mivel a "fluxus" ugyanannyi, így sokkal kevesebb fény érné a Földet. Előző kommentemnek is ez volt a lényege, csak nem bontottam ki ennyire, azt hittem így is egyértelmű.
2010. júl. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Sz1u ***** válasza:
57%

Érdekes kérdés!


Szerintem volna akkora fénye, mint a Napnak! Mivel (a kérdező feltételezése szerint) 100%-osan verné vissza a fényt és a Hold felülete a Földről nézve (szinte) ugyanakkora, mint a Napé (lásd pl.: Napfogyatkozás esetét)...

Tehát szerintem IGEN, olyan fényes lenne, mint nappal!


Gratula a kérdésért! :)

2010. júl. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem...Mivel a Hold, csak a Nap ráeső fényét tudná visszaverni, az pedig csupán töredéke a Nap teljes fényének.
2010. júl. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Sz1u ***** válasza:
64%

22:47-es

Való igaz, hogy jelen esetben a Hold a Nap teljes fényének csupán a töredékét verné vissza, de azt 100-osan. A világító felszín viszont (elhanyagolható különbséggel) egyforma lenne... mintha két Napunk volna. Szerintem... De győzzél meg! :)

2010. júl. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
85%

@Első

Gondold át még egyszer. A másodiknak van igaza. Ha nem látod be logikai következtetéssel, próbáld gyakorlati szempontból. Nap relatív fényessége -27 magnitúdó. Teliholdé -12,5. Ez kb 1/1.000.000 a Napnak. Látszólagos átmérőjük kb. azonos (gondolj a napfogyatkozásra). Ugye nem gondolod, hogy a Hold a ráeső fénynek csak egymiliomod részét veri vissza?

2010. júl. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Sz1u ***** válasza:
62%
A Nap teljes fényének egyébként is csak a töredéke jut el a Földre...
2010. júl. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Sz1u ***** válasza:
50%

22:55-ös


A kérdésben ott szerepel (az értelmezésemben) a Holdról a Földre 100%-osan visszavert fény... Tehát mellőzhető a fényszórás (mivel 100%-os)!

2010. júl. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem lehet, hogy csak a milliomod részét veri vissza, egyébként a magnitúdó az a fény intenzitására, "mennyiségére" vagy mire utal? De lehet, hogy jóval többet ver vissza, csak megváltoztatja a fotonok hullámhosszát.



Mert amit én állítok, az az, hogy a Nap által kibocsájtott fotonok a Holdról "visszapattanva" ugyanolyan hullámhosszúak lennének, így azt a pontot, ahonnan visszapattan, azt ugyanolyan színűnek/fényesnek látnánk, mint a Napot. Mivel a nap sugárzása elég nagy, azért feltételezem, hogy a Hold túlnyomó részéről ilyen fotonok jönnének hozzánk, így az egész Holdat Nap fényességűnek látnánk.

2010. júl. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!