Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Naprendszer bolygói miért...

A Naprendszer bolygói miért távolodnak a Naptól?

Figyelt kérdés
És ennek ellenére pl az Io miért közeledik a Jupiterhez?
2010. júl. 27. 16:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ezt hol olvastad hogy távolodnak? Közelednek a naphoz, de azt nem írom le milyen sebességgel, mert Úgysem hinné el senki(nem nagyra, hanem roppant kicsire kell gondolni:)
2010. júl. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
Én mondjuk pont azt hallottam az NGC-n hogy a Földbe fog csapódni a Hold...
2010. júl. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

A Hold kialakulása óta folyamatosan távolodik a Földtől és a forgásuk is lassabb, tehát sohasem fog becsapódni a Földbe, ugyanúgy, ahogy a bolygók sem.Amikor a Napból vörös óriás lesz a napszél távolabbra fújja a bolygókat, A Merkúrt, Vénuszt elnyeli, talán a Földet is, de elméletben akkor már a bolygók egy távolabbi pályán fognak keringeni, a napszél hatása és a Nap kisebb gravitációja miatt.


27L

2010. júl. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Miért is lesz kisebb a Nap gravitációja ? :)
2010. júl. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Utolsónak. Lehet, hogy rosszul tudom, de azt hittem, hogy mikor a Nap felfúvódik, addigra anyagának nagy részét elveszíti, a tömege kisebb lesz, így a gravitációja, a mérete viszont nagyobb és hűvösebb is lesz, de javítsatok ki,ha nem igaz. :)
2010. júl. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 dellfil ***** válasza:

Honnan vetted ezt a "biztos" információt, hogy a Naprendszer bolygói távolodnak a Naptól? Csak nem egy olyan komoly tudományos lapból mint a Blikk? Mert akkor biztos úgy van.

A dolog sokkal-sokkal bonyolultabb. Tessék:

[link]

Vagy matekkal:

[link]

Mi távolodik honnan hová?

2010. júl. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én a National Geographic egyik műsorából tudom, hogy 4-5 milliárd év múlva a Nap elnyeli a Földet.


Ez nem biztos, de a tudósok így gondolják.

2010. júl. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 tutaj5 válasza:
én úgy tudom hogy a bolygók nem távolodnak a naptól, de abban viszont van valami hogy az energia=tömeg és a nap elég sok energiát sugároz tehát elméletileg mire veres óriás lesz addigra kisebb lesz a tömege és ezért a gravitációs vonzása. lehet van benne valami. ja és amugy ha vörös óriás lesz még forróbb lesz nem? mert elméletileg a később beinduló hélium majd oxigén atommagok egyesüléséhez egyre nagyobb hőmérséklet kell.
2010. júl. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Nem érdekel, hogy lassan 3 éve nem volt válasz, ezt meg kell kérdeznem: ugye nem gondoltad komolyan, hogy az árapály miatt távolodnak egymástól a bolygók? Ez a Föld, Hold és Nap egymáshoz képesti elhelyezkedésének a következménye, semmi köze a bolygók távolodásához...
2013. máj. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!