Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jól gondolom ezt az ősrobbanás...

Jól gondolom ezt az ősrobbanással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Régebben tényleg úgy képzeltem el, mint egy robbanást. Megnéztem pár ismeretterjesztőt amiben " a másodperc tört része alatt fúvódott fel...". Tehát ha kívülről végig tudtuk volna nézni, akkor inkább azt tapasztaltuk volna, hogy a nagy semmi, majd rögtön utána a teljes univerzum. Ugye? Szóval nem érzékeltünk volna semmiféle tágulást, növekedést, felfúvódást, csak : semmi-minden pikk-pakk. Elég idióta módon fogalmaztam, de biztos értitek.

2020. ápr. 22. 08:39
 1/3 anonim ***** válasza:
30%

Egyrészt nem lehet kívülről nézni.

Képzeld úgy, hogy belülről nézed.

Másrészt ez a felfúvódás nem hirtelen indult.

Volt egy szakasz, amikor nagyon lassan tágult (mármint másodpercek alatt métereket), aztán ez felgyorsult, utána borzasztóan felgyorsult, és ekkor tágult a fénysebesség sokszorosával.

Ez után a tágulás után még nem voltak csillagok, se galaxisok!

Aztán ez szépen lelassult, és utána évmilliárdok alatt csak a duplájára nőtt.


Másrészt ne felejtsd el, hogy végig minden anyag benne volt.

Az elején igencsak sűrűn.

És akkoriban egyetlen foton még atommagokat vert szét.

2020. ápr. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak képletesen gondoltam, hogy kívülről nézzük, nyilván belülről se tudtuk volna. Az általad leírt másodpercenként pár méter furcsa, mert mindenhol azt hallom, olvasom, hogy a mp tört része alatt történt minden. Szóval nem igazán tudtunk volna gyönyörködni, hogy jé már kosárlabda méretű, már meg ház méretű, hanem paff és akkora lett, mint a naprendszer. De természetesen zöldet kaptál, és köszönöm!
2020. ápr. 22. 12:17
 3/3 Wadmalac ***** válasza:
73%

Nézd meg ezt:

[link]


Az idő balról jobbra megy. Láthatóan az elején volt egy nagyon gyors tágulás, majd lassulás és utána kis mértékű, de folyamatos gyorsulás, amit ma látunk.


A kiinduláskor nagyon nem méter/percek voltak.

Konkrétan fénysebesség feletti tágulás volt.

2020. ápr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!