Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért megy fentre az összes...

Miért megy fentre az összes (! ) meleg levegő?

Figyelt kérdés
Van egy fali hősugárzóm mellyel ezelőtt be tudtam fűteni a szobát. Most azonban a légterelő állásától függetlenül hűvös van, a lent, mellettem lévő hőmérő alig mozdul, de a szoba másik sarkában fent lévő pár perc múlva több fokkal magasabb értéket mutat. Teljesen lefelé fújva is olyan, mint ha az összes hő a plafon felé igyekezne, így hiába fűtöm a levegőt, sosem lesz meleg.
2020. ápr. 22. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Szökik valahol, vagy túl nagy/magas a tér amit próbálsz befűteni. Először fent kezd el melegedni a szoba, de ahogy telik az idő, a lenti résznek is át kell melegednie. Különben valami nem jó. Vagy a hősugárzód nem alkalmas a teljesítménye miatt a szoba befűtésére (azaz túl nagy a szoba), vagy pedig szökik valahol a meleg levegőd.
2020. ápr. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TappancsMancs ***** válasza:
Lehet, hogy a hőtermelése lecsökkent, és/vagy a légfúvása lett alacsony. Vagy valahol huzat keletkezik és konkrétan kiszökik a meleg levegő.
2020. ápr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Azért van, mert a meleg levegő sűrűsége kisebb, ezért felfelé száll.


Hiába fújod lefelé, mindig lent lesz a leghidegebb, fent a legmelegebb.


Gondolj bele, hogy pl. a föld alatti pincékben milyen hideg van, egy padláson nyáron meg olyan meleg, mint egy szaunában.

2020. ápr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok. Most láttam, hogy ezelőtt be tudtad fűteni. Akkor az előző válaszomért bocs.
2020. ápr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!