Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy villám lecsap egy...

Ha egy villám lecsap egy ember től 6 m akkor a hanghullámai mit csinálnak?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 29. 14:09
 1/5 dellfil ***** válasza:
54%

Nagyjából beszaggatja a dobhártyádat, jól kiüt, mintha egy száguldó kamion gázolt volna keresztül rajtad. Nem öröm. :) Ée ekkor még eltekintettünk az elektromos térerő változás hatásaitól, a fény és hőhatástól.

Egy "combos" villám egy ezred másodperc alatt egy marmonkanna benzin össz. égési energiáját produkálja. Körülbelül.


dellfil

2020. ápr. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tak ***** válasza:
Infarktus,szívizomgörcs,sokkélmény,a levegő berezgetésével berezonálnak a belső szervek,mivel a test java része víz,és azért 6 méterről esélyes a villámcsapás élménye is.
2020. ápr. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A robbantástechnikában elég jól fel van térképezve, mekkora nagyságú lökéshullám szükséges a különféle szervi károkhoz. Ahhoz, hogy a villám lökéshulláma közvetlenül károkat okozhasson, legszerencsétlenebb esetben is kb. 1 méterre (de egy tipikus villámnál inkább 20-30 cm-re) kell lenned a villámcsatornától. Ezzel összhangban leginkább olyan embereknél figyeltek meg közvetlenül lökéshullámból adódó sérüléseket, akikbe belecsapott a villám (és az ebből fakadó sérülés általában náluk sem volt súlyos).

6 méterre lecsapó villám lökéshulláma az átmeneti halláscsökkenésen túl mást nem fog okozni, inkább közvetve jelent veszélyt (pl. szétrepülnek a találatot kapott tárgy darabkái).

2020. ápr. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nekem csak olyan 15-20 méteres élményem van.

Villámteljesítmény nem tudom, mennyi lehetett, de egy fűzfának letörte az Y-ágas törzsének a felét.


Én speciel egy erős mellbevágást éreztem és utána percekig nem hallottam semmit a fülcsengésen kívül, a sípolás órákig megmaradt.


Körülbelül ilyen lehet egy felrobbanó gránát közelében lenni, leszámítva, hogy ott a repeszek is tarolnak.

2020. ápr. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. ápr. 30. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!