Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vajon mit él át az ember,...

Vajon mit él át az ember, amikor belecsap az autójába a villám? Esetleges tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Ugye úgy tudjuk, hogy az autó kocsiszekrénye megvéd a villámcsapástól. Mindenesetre én nem próbálnám ki!
2009. ápr. 29. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Az autó egy nagy Faraday-kalitka, és az ember, ha benne ül meg sem érzi a villámcsapást, szinte észre sem lehet venni.


http://www.youtube.com/watch?v=bZwlD-Z0zmE&feature=related

2009. ápr. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Feltéve, hogy az ember tök süket. Ugyanis elég nagyot fog az dörrenni 1 m-re a fülünktől.
2009. ápr. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem a videót. Hát egy valódi villámcsapás elé nem állnék oda azzal a tyúkketreccel! :-)
2009. ápr. 29. 18:43
 4/9 anonim válasza:
5%
"A k*rva Isten b*ssza meg!" Most figyelj, max eszt mondja, vagy csak felrobban az idegtől!
2009. ápr. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Köszönöm a belinkelt oldalt. Viszont amit előtte írtál erősen kétségbe vonom. Szerintem borzasztó dolog lehet egy ilyet átélni!
2009. ápr. 29. 19:30
 6/9 anonim ***** válasza:

A Faraday-kalitka elmélet működik de csak abban az esetben ha a kocsi belseje teljesen zárt (ajtók bezárva, ablakok felhúzva).

Én is linkelek egy videót egy villámtól kiégett autóról:

[link]

2009. ápr. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én értem a Faraday-kalitka elméletét, csak azzal nem tudok megbékélni, hogy megvakulhatok illetve megsüketülhetek.
2009. ápr. 29. 23:24
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Közvetlen villámcsapást szenvedett emberek sem szoktak megvakulni vagy megsüketülni, bár a szaruhártya sérülései okozhatnak (esetleg műtéttel korrigálható) látásromlást, és gyakori a dobhártyaszakadás is. (Az utóbbi nem jelent megsüketülést.) A villámsújtotta emberek kb. 25%-a meghal. Az autóban erre kicsi az esély, mivel az autó tényleg villámhárítóként funkcionál. A legtöbb töltés a karosszérián halad keresztül, nem a benne ülőkön.


(Nekem nincs ilyen tapasztalatom, csak tőlem kb. 5 méterre villanyoszlopba csapott villámot láttam eddig, meglepően halk, bár éles volt a dörrenés (kb. mint egy nagyobb petárda közvetlen közelről). A villám közvetlen közelről egyáltalán nem olyan hangos, mint egy bomba, hiszen a villám egy kiterjedt, kilométer hosszú jelenség, a legnagyobb része tehát egyáltalán nincs "közel" a fülünkhöz, amikor a villám lecsap.)

2009. ápr. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Nekünk sikerült átélni a kérdéses eseményt.

Óriási felhőszakadás kellős közepén egyszer csak egy rózsaszín villanást láttunk körülöttünk, s ugyanabban a pillanatban egy "robbanást" hallottunk. Nem volt túl hangos, inkább csak egy kisebb petárda hangjához hasonló. Kb. fél percig nem volt mobil térerő. Az autó tetejét kapta el a villám, több helyen leégett a festék, 2 féltenyérnyi és több kisebb részen. Egyéb probléma szerencsére nem lett.

2009. júl. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!