Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ellenanyag az adakozó vérében?

Ellenanyag az adakozó vérében?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

az lenne a kérdésem hogy az adakozó vérében ott vannak e már az ellenanyagok, vagy az ellenanyag csak akkor termelődik amikor a vérbe más vércsoportú vér kerül?

Szóval egy A vércsoportú embernek csak akkor termelődik anti B a vérében , mikor egy B vércsoportú ember adakozik neki, vagy már előre termelődik?

Tavaly rajzoltunk egy ábrát bioszon és ott csak az adakozó vérében csak az antigéneket ábrázoltuk de az anti B ellenanyagokat nem , míg a fogadó vérében már ott voltak az anti A ellenanyagok.

Sajnálom ha hülyén fogalmaztam , Németországban tanulok és nem nagyon tudom hogy mondanak bizonyos kifejezéseket magyarul. Ha nem érthető a kérdés megpróbálhatom jobban elmagyarázni , vagy lefotozóm az ábrákat, hátha úgy jobban átlátható.:)

Köszönöm előre is!



2020. máj. 2. 03:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ellenanyag csak akkor termelödik, ha a szervezetbe bejutott valamikor má vércsoportú vérböl valamennyi, az ellenanyag-termélés egy válaszrakció.
2020. máj. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:)
2020. máj. 2. 08:30
 3/5 sadam87 ***** válasza:
100%

"Ellenanyag csak akkor termelödik, ha a szervezetbe bejutott valamikor má vércsoportú vérböl valamennyi, az ellenanyag-termélés egy válaszrakció."

Ez általában igaz, de pont az AB0 vércsoport esetén az ellenanyag már gyermekkortól termelődik (bizonyos baktérium és vírus antigének hasonlítanak az A és B antigénekhez).

[link]

Ez egyébként tudtommal okozhat is kisebb immunreakciót (a donor vére tartalmazhat antitestet, ami nem kompatibilis a recipiens vérével).

[link]

2020. máj. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ma 10:50-es, az 1-es vagyok, köszi az infót, ezt nem tudtam eddig!
2020. máj. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm kettes:)
2020. máj. 2. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!