Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 0 Rh+ szuloknel az anya...

0 Rh+ szuloknel az anya vereben az ellenanyag pozitiv lett? Jart mar igy valaki? Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
Olyan irjon kerem akinek van tenyleges infoja. Azt tudom ha az anya Rh- akkor antiD injekciot kap de mi van az Rh+ anyanal?
2011. márc. 15. 07:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha az anya Rh+, a magzat lehet Rh+ vagy Rh- is, az anya szervezete nem termel ellenanyagot, mert a + azt jelenti, hogy ez a faktor jelen van az anya vérében, tehát az anyai szervezet része.
2011. márc. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszi de eddig a verteszt eredmenyemben az ellenanyag negativ volt, most meg pozitiv tehat termelek ellenanyagot. De miert es ez mennyire gond? Egyebkent ez a masodik terhessegem az elsonel nem volt ilyen gond. 34 hetes vagyok
2011. márc. 15. 08:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én A+ vagyok, nekem a terhesség elejétől volt ellenanyag termelés, minden hónapban vérvételre jártam, majd a 36.héten megszűnt.Nem tudtam rá választ találni.Én az orvostudakozó.hu-n tettem fel ezzel kapcsolatban kérdést itt találsz biztosan hasonló kérdést mint a tiéd.

Ez az enyém:Tisztelt Doktornő!


A segítségét szeretném kérni!20 hetes terhes vagyok, a vércsoportom A Rh(D)pozitív!

Kétszer voltam már ellenanyagszűrésen, mert sajnos pozitív az eredményem.

Pontosabban a leleten ez található:

A pozitív

Egyéb vvsejt antigének:C+E-c-e+K-

Ellenanyagszűrés eredménye:pozitív

Direct coombs:negatív

Vvsejt ellenes antitestek:enzim-reaktív antitest

Transzfúziós javaslat:

A beteg csak választott vörösvérsejt koncentrátummal transzfundálható.1 hónap múlva kontroll javasolt.

Megjegyzés:

ANTI-E FELÉTELEZHETŐ


A kérdésem az lenne, hogy az anti-e milyen hatással lehet a babámra nézve,ha véletlenül ő is örökölte?

A másik kérdésem pedig, hogy mit jelent az enzim- reaktív antitest?


Válaszát előre is nagyon szépen megköszönöm!


Szabó Tünde



tovább Dr. Tomonkó Magdolna adatlapjára



anti E jeligére

Kedves Tünde!

Eredménye bizonytalan, mindenképpen kontroll vizsgálatra szorul. Az anti-E ellenanyagot nem tudták bizonyosan megállapítani. Az enzim-reaktív antitest azt jelenti, hogy laboratóriumi körülmények között bizonyos enzimmel érzékenyített reakcióban mutatható csak ki. Ez az enzim a szervezetben nem található meg, ezért a reakció sem jön létre a szervezeten belül.

A kontroll vizsgálat eredményéig felesleges aggódnia.

Tisztelettel: dr. Tomonkó Magdolna

Remélem tudtam vmit segíteni

2011. márc. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!