Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A természettudomány mit mondd...

A természettudomány mit mondd a vallásos emberek által favorizált finomhangolt Univerumról?

Figyelt kérdés

Amennyire észrevettem, a vallásos emberek egy jelentős része - főleg azok, akik térítenek, és népszerűsítik a kereszténységet - finomanhangolt Univerzumról beszélnek.


Vélemenyük szerint nem lehet véletlen, hogy pl. a Nap pont olyan távolságban van a Földtől, hogy kialakulhasson rajta az élet. Ezt valakinek így be kellett állítani, mert ez nem lehet véletlen, ez csak egy teremtő lehet. Túl tökéletes minden. Hallottam olyat is, hogy ezt kiterjesztik, az élővilágra is.


A természettudomány alapján mennyi alapja van ennek a következtetésnek?


2020. máj. 9. 08:09
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Semennyi. Tipikusan az az eset, hogy amint nem ertek valamit vagy epp a rendelkezesemre allo adatok alapjan nem tudok kovetkeztetni, automatikusan a teremtest vagy a mindenhatot feltetelezem, hiszen 'hogyan is lehetne maskepp, amikor en veletlenul pont ebben hiszek'.


Szerintem pl. nem a mindenhato 'tette oda' a Foldet, hanem a Repulo Spagettiszorny kifujta az orrat es veletlenul pont a Foldet talalta el vele. Ennek pont ugyanannyi a realitasa, mint a 'finomhangolasnak', pont annyira legbolkapott es pont annyira nem bizonyithato.

2020. máj. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

=Nem lehet véletlen, hogy a dolgok pont olyanok, amilyenek.

Akármilyenek a dolgok, ezt rájuk lehet mondani.

2020. máj. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

A természettudomány abban a "hitben" van, hogy ezek a törvényszerűségek véletlenszerűen alakultak ki, pedig ezek már a világegyetem keletkezésének pillanataban ott voltak, és már 13,7 milliárd éve kódolva volt, hogy ma mi itt leszünk.

Ha így nézzük a mindenséget, akkor akár azt is feltételezhetjük, hogy "valaki" megtervezte. Minden valaminek a következménye, így utólag elvileg visszafejthető lenne, hogy miből, miért, mi lett. Az már más kérdés, hogy hiába gondoljuk azt, hogy már mindent tudunk, igazából ez a tudás még elenyésző töredéke annak a tudásnak, ami képessé tenne minket ennek megértésére. A mai "tudásunk" nagy része is elméleteken, feltételezéseken alapul, amit ma még lehetetlen bizonyítani.

Annak pedig nincs jelentősége, hogy keresztény vagy hindu valaki. Teljesen mindegy, hogy a "teremtőt" Istennek, Allahnak, vagy Manitunak hívják. Minden népnek volt istene és teremtéselmélete, ami régen csakugyan a tudatlanságon alapult, de ma már sokan épp a rendszer komplexitása miatt zárják ki a véletlenek sorozatát, önállóan fejlődni, változni képes mivoltát.

2020. máj. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

"A természettudomány abban a "hitben" van,"


A természettudomány semmiféle hitet nem táplál. Hibás alapból indultál ki ...


"Ha így nézzük a mindenséget,"


... igy az ezen hibás alapra épülő teljes második bekezdésed is egy üres légvár lett.


"Az már más kérdés, hogy hiába gondoljuk azt, hogy már mindent tudunk,"


Lehet, hogy te igy gondolod, a természettudományos közösség viszont nem osztja a véleményedet.


"A mai "tudásunk" nagy része is elméleteken, feltételezéseken alapul,"


A te tudásod meglehet, hogy feltételezéseken alapul, tényleg eléggé igy tűnik. De a te tudásod nagyon nem egyenlő az emberiség jelenlegi természettudományos ismereteinek összességével, ebben azért gondolom egyetértünk. És ahogy eddig bemutattad, arra engedsz következtetni, hogy halvány lila gőzöd sincs a természettudományos ismeretekről, vagy annak működéséről, úgyhogy inkább ne vélekedj olyan dolgokról, amikhez nem értesz. Persze, én nem mondhatom meg, miről alkoss vagy ne alkoss véleményt, szóval ez inkább csak amolyan baráti jótanács, ha legközelebb nem szeretnéd kimutatni a témával kapcsolatos inkompetenciádat.

2020. máj. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ez nézőpont kérdése.


Lacika úgy rúgta el a labdát a kapufa jobb felső sarkába, hogy az pont a háló pörgött vissza.


Az ellenséges csapat szerint Lacikának hatalmas mázlija volt.


Lacika csapata szerint Lacika pontosan olyan erővel, pontosan olyan szögben rúgta meg a labdát, hogy annak és a kapufának pontos fizikai tulajdonságainak ismeretében biztos volt a labda röppályájában, és a visszapattanás ívében.


Na most a finomhangolt-univerzum hívők szerint pont ott kell lennie, a természettudomány szerint, meg pont kapóra jött, hogy ott van a Föld.


Azon el lehet tűnődni, hogy ennyi véletlennek még is mennyi esélye van egyszerre teljesülni, de ugye van egy képlet a potenciális civilizációkról egy galaxison belül, tehát matematikailag, még sem olyan lehetetlen. (Hisz mi is itt vagyunk)

2020. máj. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Vélemenyük szerint nem lehet véletlen, hogy pl. a Nap pont olyan távolságban van a Földtől, hogy kialakulhasson rajta az élet."


Ez a távolság egy elég széles övezet. A Föld pályájának legalacsonyabb és legmagasabb pontja között ötmillió kilométer van. Azaz kb. ötszáz földet egymás mellé lehetne tenni (ha 10.000 kilométernek vesszük az átmérőnket) és ugyanez lenne az éghajlat. Ez csak annak érv aki a legalapvetőbbeket se tudja.

2020. máj. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

"Vélemenyük szerint nem lehet véletlen, hogy pl. a Nap pont olyan távolságban van a Földtől, hogy kialakulhasson rajta az élet. Ezt valakinek így be kellett állítani, mert ez nem lehet véletlen, ez csak egy teremtő lehet. Túl tökéletes minden. Hallottam olyat is, hogy ezt kiterjesztik, az élővilágra is."

Ja, túl tökéletes minden, de azért egyúttal túl tökéletlen is. Fajunk mindenféle defektusa ráfogható a jó öreg bűnbeesésre.

2020. máj. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket az elképzeléseket csak a buta emberek mondják így.

A Földet nem úgy helyezték ide, hogy kifejlődhessen rajta az emberiség, meg az élet, hanem az élet alkalmazkodott pont úgy, amilyen körülmények itt voltak.

Ha megnézzük a Plútót, ott 40 fok van. Kelvinben.

De a táj pont olyan, mint Skandináviában!

Fjordok, tengerek, felhők, eső, hó - minden van.

Ja, metánból.

De a környezet ideális az élethez. Van szén és folyadék is.

Valószínűleg csak azért nem alakult ki ott élet, mert kevés a Nap energiája az ott ahhoz szükséges folyamatokhoz.

De még kialakulhat.


Vagy mi van, ha az Európán találunk életet a felszín alatt?

Akkor az is finomhangolt?

Tuti biztos teljesen más lesz, mint nálunk.


Van viszont egy ennél érdekesebb dolog is.

A világunkban tényleg létezik néhány olyan dolog, ami nélkül nem lenne itt semmi értelmes: pl. az erős kölcsönhatás ha csak 1-2%-kal lenne erősebb vagy gyengébb, akkor nem léteznének csillagok, vagy atomok se (csak a hidrogén).


Na, 𝐞𝐫𝐫𝐞 akkor mondhatjuk, hogy finomhangolt?

𝐍𝐄𝐌.

Ugyanis nem tudhatjuk, hogy ezen kívül mennyi világ létezik még. Amelyek akár különbözhetnek is, tehát nem lehet bennük élet.

De ha mégis a mi világunk az egyetlen (ami nagyon nem valószínű), akkor is csak szerencsénk volt. Ha nem lenne ilyen, akkor nem lenne benne élet, és nem gondolna magáról ekkora butaságokat.


Ja, hasonló kérdés: a lottó nyertesnek miféle különleges képességei vannak, hogy 𝐩𝐨𝐧𝐭𝐨𝐬𝐚𝐧 eltalálta ezt a gyakorlatilag eltalálhatatlan számot?


És a szokásos kérdés: ha ilyen szuper dolgokra csak teremtő képes - akkor hogyan keletkezett a teremtő?

Csak nem magától, véletlenül?

2020. máj. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Vélemenyük szerint nem lehet véletlen, hogy pl. a Nap pont olyan távolságban van a Földtől, hogy kialakulhasson rajta az élet."


Ez a lovon fordítva ülés esete.


Az élet pont ott alakult ki, ahol a milliónyi lehetséges együttes körülmény közül az ott lévő pont alkalmas volt erre.


Szóval nem isteni csoda az sem, hogy pont két lábunk van, hogy jó legyen rá a kétszárú nadrág.

2020. máj. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!