Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fenolszármazékok foszforsav...

Z003 kérdése:

Fenolszármazékok foszforsav észtereinek előállítása foszforsavval?

Figyelt kérdés

Egy fenolszármazék foszforsav észterét szeretném előállítani, azonban a foszforsav észterekről elég kevés szakirodalmat találtam.

Amit találtam az a foszforil-klorid (POCl3) -os útvonal viszont ez tri-észtereket ad eredményül, mono-észterek helyett.

A másik módszer amit találtam az foszfor pentoxiddal való közvetlen észterezés, ez mono és di terméket ad viszont nehezen kivitelezhető.


A kérdésem az lenne hogy működhet a "hagyományos" észterezéshez hasonló? Például cc. orto-foszforsavval és vízelvonó szerrel (pl.: H2SO4 vagy P4O5).



2020. máj. 10. 20:41
 1/1 EagleHUN ***** válasza:
44%

[link]


"A rovarölő permetezőszerek nagy családja. Ez az anyag rendkívül mérgező, bőrön, nyálkahártyán felszívódó hatású. (pl: nurelle-d, actellic, Bi-58). Védőfelszerelés használata mellett is lehet mérgezést kapni. Izomrángás, hasi görcsök, hasmenés kb 2 héten keresztül. "


[link]


"1995-ig 25 országban tiltották be."


Pontosan mit is szeretnél ennek az anyagnak az előállításával elérni? Mi a célod?


Azon felül hogy tiltott anyag!

A szerves foszfátok a legveszélyesebb idegmérgek!

(Emberre is!)


[link]

2020. máj. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!