Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mars 2025? Mit gondoltok róla?

Mars 2025? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés
Ti mennyi esélyt láttok arra, hogy 2030 előtt ember lép a Marsra? Van-e értelme egyáltalán embert küldeni? Melyik misszió lesz a legelső? A space x, a mars one vagy talán egy másik?

2020. máj. 13. 18:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Van, ha a földönkívüli élet kutatása a cél. Ezek a robotok nagyon jók, de fosszíliák kereséséhez ott kell szerintem valakinek lennie, aki ha kell szétüt köveket vagy ás vagy porol.
2020. máj. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
2025 elég optimista. A Starship nagyon messze van attól, hogy egy működő megoldás legyen. Oké felszáll, oké landol, na de hogy tankolják meg, meg single stage rakétaként hogy száll fel a Marsról? Persze láttam én is a csodagrafikákat amik szerint majd eljuttatnak oda egy első fokozatot meg egy darut ami ráemeli, de hát ez már a nagyon sci-fi kategória. Ezeket a cuccokat eljuttatni a Marsra lehetetlen. A NASA programja meg tök jó csak ők még ott tartanak hogy a lunar landerre is most választották ki a jelölteket és még az sem tart sehol, arra meg semmi ötlet nincs, hogy hogyan landoljanak a Marson és onnan hogyan jussanak vissza.
2020. máj. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt már olyan terv, hogy aki elsőnek megy, nem jön vissza.

Eleve ez a valószínű amúgy is...

csak az a baj, hogy viszonylag korán meghalna.

2020. máj. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem esélytelen, de még a 2030as évek is optimista

Az indítási ablakok miatt több év lesz az egész buli

Soha senki nem volt még ennyit az űrben

2020. máj. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az indítási ablakok miatt"

Azért, ha készítenek normális űrhajót (ami végig az úton aktívan gyorsul), akkor sokkal gyakoribbak lesznek az ablakok.

2020. máj. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%
Nem tudom van e értelme a Marsot kergetni ? Több tudományos vizsgálat zajlott, hogy a földitől eltérő gravitációban torzszülött utódok születtek állatoknál. Ha az embernél is így lenne, akkor voltaképp a Marsra menő emberek csak dolgozni és meghalni mennek oda. Ha nem születhetnek utódok, akkor kinek építik ki azt a sok mindent, amik tervben vannak ? Az emberes Mars utazást kicsit korainak gondolom. Sokkal fontosabb lenne az földet esetlegesen fenyegető aszteroidák elhárításának megoldása.
2020. máj. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Wadmalac ***** válasza:
86%

"Ti mennyi esélyt láttok arra, hogy 2030 előtt ember lép a Marsra?"

80%. De szerintem korai és ilyen formában értelmetlen. Akkor lesz értelme, ha hosszabb távon élhető, önellátó telep lehetséges lesz, annak ember nélküli felépítése, majd beköltözés. De az meg tutira nem lesz 2030-ig.

Márpedig, ha NASA, ESA, SpaceX nem csinálja meg együtt 2030 előtt, a kínaiak akkor is megteszik.


"Van-e értelme egyáltalán embert küldeni?"

Van. De nem úgy, mint a Holdra. Úgy, ahogy az Apollo-missziók mentek, oda sem érdemes. Arra teljesen elég a robot.

Amint feljebb írtam, igazi önellátó teleppel már van több értéke, mint kockázata.


"Melyik misszió lesz a legelső?

A space x"

NASA pénz nélkül nem. Legalábbis 2030 előtt nem. Ahhoz Starship tömeggyártás és bér-ingajárat kell a Holdra, szuborbitálisan stb. hogy kitermelődjön az anyagi szükséglete, ahhoz meg 2030-ig szerintem rövid az idő.

Egy hajó biztos korábban is el tud menni, de józan ésszel nézve, háttérbiztonság nélkül maximum Mars-körberepülésre mehet, landolás nélkül. Arra szerintem 4-5 év múlva meglesznek a feltételek.


"a mars one"

Halott projekt. Mindig is inkább volt médiahype, mint valós terv. Irreális volt a kezdetektől, gyakorlatilag el is halt.


"vagy talán egy másik?"

2030 előtt, esetleg Kína. Valami majdnem kamikaze kockázati szinttel ők már bevállalnál, ESA, NASA óvatosabb ennél.

2020. máj. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Wadmalac ***** válasza:
90%

"Több tudományos vizsgálat zajlott, hogy a földitől eltérő gravitációban torzszülött utódok születtek állatoknál."

Mikrogravitációban előfordult.

De a marsi 1/3 G azért más.


"Ha az embernél is így lenne, akkor voltaképp a Marsra menő emberek csak dolgozni és meghalni mennek oda."


A megfogalmazás így nem jó. Esetlegesen ott dolgozni, élni és valóban ott meghalni, de csak azért ott, mert a visszatérés a szervezetük számára nem lesz lehetséges. Eljöhet Föld körüli pályára, a Holdra, de a Földre nem.

Szóval valószínűleg ha lesz ott kolónia, aki ott születik, jó eséllyel nem fog soha a Földre eljutni, ott is fog meghalni.

Simán azon a bolygón hal meg, ahol született. Ebben itt a Földön is van már rutinunk. :)

2020. máj. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Abszolút nulla esélyt látok ilyesmire. Még a holdra sem jutott el ember durván 40 éve. Figyelembe véve az űrutazás elképesztő nehézségeit nagy összeget tennék rá, hogy még 2030-ban sem lesz ember a marson.
2020. máj. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hát a NASA hivatalosan egyetlen határidőt sem mer még erre kitűzni.

Elon Musk szokás szerint túl optimista.

Kína? Fene tudja. Lehet, hogy csak azt fogjuk megtudni utólag, ha már ott lesznek.

2020. máj. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!