Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizikus normál IQ-val?

Fizikus normál IQ-val?

Figyelt kérdés
Úgy érzem a fizika az, ami képes lekötni.Fizika fakultációs vagyok, rendszeresen olvasok könyveket és nézek dokumentumfilmeket a témában (főleg részecske-, és kvantumfizika). Így felmerült bennem, lehet fizikával kellene foglalkoznom, nyílván nem így történt, hogy egyik reggel így ébredtem. (Jövőre érettségizek.) Azonban teljesen átlagos 107-es IQ-m van. Eddig nem volt probléma a fizika tanulmányaim során, most kezdtem versenyfeladatokkal foglalkozni. Azonban attól tartok ez csak azért van, mert egy témakört úgy dolgozok fel, hogy az elméletet nagyon alaposan értelmezem, utána átnézem 30 példa megoldását, aztán kezdem én is megoldani a feladatokat a témakörből az alaptól a versenyig. Szóval csak a szorgalmamnak köszönhetem tudásom. Észrevettem, hogy nehezebb feladatokat tudok megoldani mint fakultációs társaim, csak néha nem tudok egy-egy problémát olyan gyorsan végig gondolni mint a 20 fős csoport ötöde. (Ez a gimnázium benne van a Top 50 gimibe Magyarországon, ha ez bárkinek segít a diagnózis felállításában.) Nagyon nem szeretnék hamis álmokat kergetni akkor inkább tanulok olyat ami nem annyira érdekel, mert abból majdnem biztosan tudom, hogy kiemelkedő szakember lehetek és a fizikát megőrzöm hobbinak, (igaz oda is kell a fizika) mert valahol életem része marad az egészen biztos. Előre köszi mindenki válaszát.

2020. máj. 22. 18:05
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ugyanis tényleg az a célom, hogy egy igazán jó fizikus válljon belőlem, és élvezni szeretném a megoldott feladatok után járó örömöt magasabb szinteken is.
2020. máj. 22. 18:18
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen lehetsz fizikus. Miért kellene ahhoz zseninek lenni? Ez is egy szakma, amit el kell sajátítani, és utána lehetsz benne nagyon jó.


Attól, hogy nem fogsz mondjuk új, eddig ismeretlen összefüggéseket feltárni és saját törvényeket alkotni, még végezheted a munkádat lelkiismeretesen és megfelelően.

2020. máj. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
A szorgalom és a szenvedély nagyon fontos, ilyen tulajdonságokkal még jobb is lehetsz mint valaki, akinek 120 az iq-ja, de tojik bele az egészbe.
2020. máj. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet akár fizikus is belőled, de ami a lényeg, hogy a fizikát semmi kép sem kell feladnod. A legkülönfélébb mérnöki szakok vannak, ahol ugyan úgy hasznát veszed, és akár a fizikára is helyezheted a hangsúlyt. De, ha fizika alapszakra felvételizel az sem kidobott idő, még akkor sem, ha végül nem valamilyen kutató fizikus irányban helyezkedsz el.
2020. máj. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Még átlag alatti IQ-van is elvégzik a fizika szakot, csak megfelelő szorgalom kell hozzá. (Természetesen ugyanez a szorgalom átlag feletti IQ-val is kell :D)

A fizika szakhoz nem IQ kell hanem szorgalom, kitartás és elhivatottság. Ha meg már elvégezted akkor pláne nem fontos, akkor inkább az kerül előtérbe hogy mennyire tudsz együtt dolgozni másokkal, mennyire vagy kreatív, mennyire vagy nyitott új dolgokat tanulni stb.


Lehet hogy nem te leszel a következő Hawking, de a fizikusok túlnyomó többsége nem az. Pláne az alkalmazott fizika: itt főleg berendezéseket terveznek, programoznak, fejlesztési projekteket menedzselnek, ez már félig-meddig mérnöki terület.

2020. máj. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert egyébként Hawking a fizikatudásával lett elismert, és nem az ismeretterjesztő munkásságával? :) Ugye pont ő volt az, aki azt írta a könyvében, hogy minél több képlet van benne, annál kevesebbet adsz el belőle. Miközben a fizika pont hogy a világban megfigyelt jelenségek absztrakt általános megfogalmazása.

Fizikusnak lenni is csak egy munka, híres vagy szakmailag megbecsült fizikusok meg nem feltétlenül a legokosabbak, hanem akik a legjobban tudják eladni magukat.


A valóság sokszor teljesen más dolgokat jutalmaz, mint a formális oktatás során elsajátított készségek.

Lehet, hogy a kortársak között te vagy a legjobb, de mennyire tudsz csapatban dolgozni?

2020. máj. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy imádok fizikát magyarázni, de hát ki nem, akit érdekel ez a mestermű. Csak tényleg nehéz megítélni, hogy mennyire magyarázok jól, most itt a karantén alatt felgyülemlett az ügyfelek száma. Az online oktatásnak köszönhetően közeli barátoknak (kb. 5 ember) én írom a dolgozataikat, beadandó számolásos példákat azonban nyílván nem akarják megérteni. Hiába lesznek ezek a dolgozatok az osztályba a legjobbak, ez simple physics. Én meg legalább gyakorlok élvezettel, meg nekik lehet 2x annyi időt kellene vele foglalkozniuk, mindenkinek előnyös. Eddig egyszer tanítottam úgy igaziból egy bukáshoz közel álló embernek utolsó dobásként, (felhajtóerőt meg hidrosztatikai nyomást meg ilyen süllyedő példákat) 4/5 lett neki szóval én is eléggé örültem. Őszintén megmondva nem hinném, hogy túl jó csapatjátékos vagyok, órán is saját útvonalon próbálkozok többé kevésbé sikerrel. Lehet ez abból adódik, hogy lassabb vagyok mint az él néhány fő. Az biztos, hogy az asztrofizika nagyon kapos, hisz hihetetlen képviselői vannak, én inkább szerintem részecskefizikában utazok, de ezt nagyonn nehéz megítélni, mert látom még milyen keveset tudok/értek. Talán ha pár előnyt kellene mondanom, akkor szerintem tudok kreatívan és közérthetően magyarázni, creepy, irreális példákkal viszonylag "humoros" úton, azonban szerintem aki igazán szeret valamit abból ez fakad, és hány hitetlen fizikus van, hihetetlen elmével... Köszi az eddigi válaszok halmazát, nagyon szívesen válaszolok bármilyen kérdésre ha valakit ez közelebb repít egy hasznos tanácshoz.
2020. máj. 22. 22:12
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszem, hogy olyan jó tanári munka mások helyett megírni a dolgozatát
2020. máj. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ez így van, még szerencse, hogy tudom: egészen biztosan nem fognak fizikával foglalkozni a jövőben, és nem is ezeken a példákon fog fejlődni a gondolkodás módjuk. Fölösleges humán/nyelvi tagozatosokat összetettnek mondható termodinamikai rendszerekkel terrorizálni. Inkább alap összefügéseket valamint a modern fizika egyszerűbb csodáiba kellene szerintem bevezetni őket. Hasznosabb tudás szerintem megérteni "nagyvonalakba" a relativitást, amely mindent megváltoztatott alapjaiba vagy hogy miért tud egy kvantumszámítógép oly gyorsan dolgozni, mint hogy mi jellemző az adiabatikus rendszerek "relytelmeire". A modern fizikáról meg hallanak eleget.😅
2020. máj. 22. 22:44
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tisztázzuk, mit is jelent az IQ!

Az IQ tesztek feladataira általában sok helyes megoldás lehet, ugyanakkor azt a megoldást fogadják el helyesnek, ami a legkézenfekvőbb. Most nem akarok példákat mondani, remélem így is érted. Tehát azoknak magas az IQ-juk, akik a leginkább kézenfekvőbb (a legtöbb embernek beugró) megoldást a leggyorsabban megtalálják. Persze ez is szép teljesítmény; nagyon magas szinten hozni azt, ami az átlagnak elfogadható, de valóban ez kell az igazi alkotó munkához? Nem inkább az olyan meglátások visznek előre a tudományos életben, ami másoknak egyáltalán nem nyilvánvaló? Szóval a magas IQ biztosan nem hátrány egy kutatónál, de a zseniális ötleteket biztosan nem jelzi előre. Persze az is igaz, hogy igazán zseniális ötlete jó ha egy van egy embernek...

2020. máj. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!