Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik az a kontinens, amelyik...

Melyik az a kontinens, amelyiken csak egyetlen ország van?

Figyelt kérdés
2020. máj. 22. 21:17
1 2
 11/17 dq ***** válasza:
44%
Jogos. Egyszerűen hazudik, senki nem használja még csak megközelítőleg sem így a kontinens szót.
2020. máj. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
100%

Ausztrália ha a kérdés megalkotója nem volt elég figyelmes.

Jelezem ott vannak más országok is csak csórikat nem nagyon érzékelik.

2020. máj. 23. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
54%
#4 vagyok, le lehet pontozni a válaszomat, de az igazság akkor is ez, ha tetszik, ha nem. :D A két lehetséges kontinens Ausztrália és Óceánia (hangsúly az "és Óceánián" van), illetve az Antarktisz. Mivel az Antarktisz nem egy ország, ki van lőve. Maradt Ausztrália, de amint már említettem, Óceániával, az óceániai szigetvilággal alkot egyetlen kontinenst, így ez sem lehetséges. Akkor van olyan kontinens, amelyen csak egyetlen ország található? Bizony, hogy nincs. :D
2020. máj. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
#13 Csak te azóta se vetted a fáradságot, hogy elolvasd a Wikipédiás cikkeket.
2020. máj. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Óceánia jelentős része még csak nem is az Ausztrál lemezen fekszik. Gondolom valami geopolitikai felosztásban olvastad, hogy Ausztrália és Óceánia és máris azt gondoltad, hogy egy kontinens.
2020. máj. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

#14 valóban nem vettem, de az imént bepótoltam és találtam (nem egy) szintén wikipédiás cikket, melyben Ausztrália és Óceánia egy kontinensnek van véve. Idézet az "Óceánia" nevezetű wiki cikkből:

"Társadalmi–politikai–kulturális értelemben Ausztráliával együtt Ausztrália és Óceánia kontinens része." Igen, valószínűleg földrajzilag nem egy kontinens a kettő, viszont a kérdés feltevője nem tüntette fel, hogy milyen értelemben kell venni az egyes kontinenseket, így simán vehetjük társadalmi–politikai–kulturális értelemben is, ha már a kérdésre szeretnénk válaszolni. :D

2020. máj. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Igen, mondjuk ha a kérdező nem lenne kuka, egyszerűbb lenne.
2020. máj. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!