Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek zuhanó ember...

Szerintetek zuhanó ember mennyi idő után éri el végsebességet levegőben?

Figyelt kérdés

Olvastam róla, hogy egyesek tényleg kilométeres zuhanásokat túléltek.

De egyáltalán van e különbség 100m es, meg kilométeres zuhanás közt, vagy légellenállás és végsebesség miatt nincs?


2010. júl. 30. 18:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
kilóméteres zuhanást csak repülőmókusruhában a 100m-es sűrűlombú fákkal teli esőerdőben egy tóban landolva lkehet túlélni, máshogy nem.
2010. júl. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Vannak csodák:

[link]


Kérdésedre viszont nem tudom a választ. Hogy mennyire lehetne felgyorsulni. De biztos akad valaki a fórumon aki pontosan tudni fogja. Jó a feltevésed, ha eléri a végsebességet nem gyorsul tovább. Sőt sztem mythbusterben is teszteltek ilyet.

2010. júl. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
66%
mond azt annak aki 11ezer métert zuhant 1 tisztásra és túlélte
2010. júl. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Ne a crank2 című filmet vegyétek alapul.
2010. júl. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%

Ez akkor következik be, amikor a közegellenállási erő + a fölhajtóerő épp egyenlő az m*g - vel.

Add meg a közegellenállási (légellenállás) erő időbeli függését.

Add meg a fölhajtóerőt.


Megjegyzés: Ha kilóméterekről van szó, akkor kismértékben a magasságtól is függ a Föld vonzóereje, a közegellenállási erő ill. a fölhajtóerő meg változik a légrétegek eltérő sűrűsége miatt is.

Így hát pontos számítás sem végezhető, csak közelíthető.


Egyébként ez egy sebességgel arányos csillapítású mozgás. Ugyanis a gyorsítóerő időben változó, csökkenő, de ez a csökkenés nem lineáris!

2010. júl. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
50 m felett nincs különbség, ha nem számítjuk a nagy távolságból, a légüres térből érkező zuhanást.
2010. júl. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
0%
sztem nincs végsebesség! mindig csak gyorsul, gyorsul, amíg földet nem ér... tehát minnél magasabbról ugrik annál gyorsabban zuhan.. de nem biztos, ez csak az én elméletem :D
2010. júl. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

nem!!van külömbség mint villanykörte is írta

ha egy test egy valamilyen közegben halad akkor az nehezebben halad előre mint ha vákumban lenne (közegellenállás)

ez sokmindentől függ pl:sűrűség

na a légkör is egy közeg és az emberi test egy "test:)"

a légkörnek van sűrűsége is ezért van közegellenállás na ha ez az erő és a m*g = akkor nem gyorsulsz tovább!

a végsebességet azt nemtudom !

de erre az a bizonyíték hogy a földbe max mennyivel csapódhatsz be az hogy aki az űrből ugrott az átlépte a hangsebességet mégis lelassult!

remélem hasznosvolt!!

2010. júl. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%
nem tudom mennyi idő alatt, de úgy rémlik, hogy a max zuhanósebesség kb 170km/h.
2010. júl. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%
utolsó vagyok a közegellenállás az függ még más dologtól is nem csak a sűrűségtől!
2010. júl. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!