Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az aszkorbinsav hány fokig...

Az aszkorbinsav hány fokig biológiailag aktív emberi szervezetben történő biokémiai hasznosulás szempontjából?

Figyelt kérdés
Eddig azt hallottam, hogy a C-vitamin hőre érzékeny.

2020. jún. 13. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Mit szerettél volna kérdezni?

Igen, hőre érzékeny, de a hőmérséklettől és az időtartamtól is függ, hogy adott C-vitamin mennyiség mekkora része bomlik le.

2020. jún. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Van, aki azt gondolja, hogy a C-vitamin 190-192 °C-on való bomlása/olvadáspontja azt jelenti, hogy addig a hőmérsékletig az emberi szervezet számára hasznosul(hatna) egészséget támogató formában. Ez igaz?


Korábban azt hallottam, hogy hőre érzékeny az aszkorbinsav.


Egyik állítást sem tudom leellenőrizni.


Mekkora hőfok az, amelyen az aszkorbinsav elveszti a biológiailag hasznosítható képességét?

2020. jún. 13. 21:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy szobahőmérsékleten is bomlik, csak nagyon lassan (lehet hogy levegőtől és UV-től is függ, nem tudom). Viszont 50 fok felett felgyorsul a bomlása. Ha valamilyen C-vitamin tartalmú készítményt akarsz rakni forró teába, akkor azt érdemes nem nagyon forró teába rakni, mert percek alatt erősen csökkenhet a C-vitamin tartalma. Én ezt hallottam, talán valaki tud újabb információval szolgálni.
2020. jún. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

A hőbomlás (amikor a száraz port hevíted és elbomlik) és a vizes oldatban való hidrolízis két eltérő dolog. Vizes oldatban eleve nem tudod 200 fokra hevíteni.

A C-vitamin vizes oldatban valamennyire instabil, lassan még fagyasztóban is bomlik. Ugyanakkor szobahőmérsékleten a vizes oldat féléletideje több hét, úgyhogy nem kell aggódni amiatt, hogy estére lebomlik a reggel készített oldat.

2020. jún. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt ki tudod fejteni egy kicsit bővebben, hogy mit jelent a hőbomlás?
2020. jún. 14. 05:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!