Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire kell figyelni a gyerek...

Mire kell figyelni a gyerek nevelése során, ha nem szeretném, hogy befolyásolható, gyenge személyiség legyen?

Figyelt kérdés

Azt szeretném, ha erős egyéniség lenne, tele ötletekkel, az oviban, suliban ne mások után menjen a hülyeségbe, hanem felvállalja véleményét a többséggel szemben is ha kell. Nem irányító típust szeretnék, hanem egyéniséget.


Tudom, hogy a genetika is közrejátszik, és hogy nem olyan könnyű ezt úgy csinálni, hogy jó legyen, de mik a nevelés nagyobb buktatói és mivel segíthetünk a gyereknek, hogy felvállalja önmagát?


A lényeg, hogy ne legyen befolyásolható.


2011. okt. 18. 08:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem a sógornöm pont ezt akarta és átesett a ló túlóldalára, mert nem számított rá, hogy egy önálló akaratos gyereke lett, és ezzel a neveléssel még egy lapáttal rátett és most csak szenvdenek.


mindent megkérdezni töle hogy mit szeretne (persze csak amiböl választhat). pl ma kakót vagy teát kérsz? és döntsön. de ezzel vigyázni kell mert ha akaratos a gyerek ezzel még nehezebb lesz kezelni.


de vannak behodoló típusok és vannak vezér típusok. ezellen azért sem jó tenni, mert mi lenne a világgal ha csak vezér típusok lennének? valószínü harcok és harcok.

2011. okt. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is azt szeretném ha a most 18 hónapos kisfiamból erős és határozott ember lenne mindenféle lelki sérülés nélkül.

Én addig jutottam hogy az első és legfontosabb dolog az hogy szeretni kell,ezt neki éreznie és tudnia kell valamint minden körülmények között tudnia kell hogy bízhat a szüleiben bármi is történjen.Ha megvan a jó "alap" akkor erre már lehet építkezni.

2011. okt. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

8:27! Igazad van, de az természetes, ha mindenki azt szeretné, hogy az ő gyereke legyen a vezér és ne a "csicska" :-)


8:31! Igen, a legfontosabb, hogy szeretni, szeretni és a bizalom, amiből később az önbizalom lesz.

2011. okt. 18. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!