Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ebbe miért nem gondolnak bele...

Ebbe miért nem gondolnak bele a tisztelt aktivisták?

Figyelt kérdés

Először is azzal kezdeném, hogy a Greenpeace-re gondolok. Visszaolvastam egy cikket (mivel paksi vagyok) hogy tiltakoztak Paks 2 ellen.

De egyszerűen abba nem gondolnak bele ezek a nyomorultak hogy akkor honnan lesz áram? Ja megújuló? Akkor meg a gatyájukat is a villanyszánlára fizetnék arról nem is beszélve, hogy a napelemparkok mennyi termőföldet elfoglalnának hogy kellő energiát termeljenek. Én néha azért lekapcsolnám a villanyórát az ilyeneknél hogy rájöjjenek az áram nem csak úgy van.

Természetesen az atomerőműnek is vannak káros következményei, de szinte mindennek a világon. Ennyi erővel én is panaszkodhatnék hogy na vajon mi lesz az aktivisták transzparenseivel? Csak úgy kidobják majd és szennyezik műanyaggal a környezetet vagy mit csinálnak azokkal?

Valakinek véleménye, észrevétele ezzel kapcsolatban? Nem szerettem volna leszólni senkit, de szerintem ez olyan dolog hogy "valamit valamiért" szóval nincs teljesen tiszta energia.



2020. jún. 26. 00:03
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
#10 na ez az! De a transzparenseket se műanyagból, max papírra, lebomló festékkel....
2020. jún. 29. 23:21
 12/12 anonim ***** válasza:

#4, te beleolvastál abba az első linkeden szereplő anyagba? Kételném. Abban egy szó nincs arról, hogy " leírják, hogy elosztói szinten mit lehetne és kellene tenni"

Sőt, az egész villamosenergia-rendszerről csak egy vágyálom jelző van, hogy aszongya "rugalmas". De hogy ez hogyan, mitől és mennyiért lesz rugalmas, azt már nem lehet tudni.

Az elosztó szó egyszer szerepel benne...

Mellékesen megjegyezve azért az elég sokkoló, hogy ugyanakkora fogyasztáshoz a hivatalosan tervezett beépített termelő kapacitásnak a duplája kell, nagyjából a megújulók miatt.

2020. jún. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!