Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az univerzum keletkezése...

Az univerzum keletkezése előtt nem volt idő?

Figyelt kérdés
Az univerzumon kívül (ha van olyan), nincs idő? Ha nincs tér, gravitáció akkor idő sem? Ha nincs idő, akkor nincs sorrendiség sem, kezdet és vég sem? Bocsi, ha hülyeség, nem értek hozzá.

2020. júl. 9. 22:31
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
21%
Az még csak hagyján, de nem volt utána sem.
2020. júl. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
71%
Az Univerzum keletkezése előtti időkről nem rendelkezünk információval. Találgatni lehet!
2020. júl. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem úgy igazán lehet, hogy most sincs. Csak azért van, mert mérni akarjuk; és egy ilyen ciklikussághoz kötve osztottuk föl a napokat, hónapokat. pl nappal-éjszaka; meg évszakok is.
2020. júl. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
De az idő függ a tértől, vagy a gravitációtól?
2020. júl. 9. 23:17
 5/51 A kérdező kommentje:
Értem, de nem értem.:D
2020. júl. 9. 23:17
 6/51 anonim ***** válasza:
52%

"De az idő függ a tértől, vagy a gravitációtól?"


Ami nincs (idő), az mégis, mitől függhet szerinted?


Az ember felismerte a nap, a hold, a csillagok ciklikusságát és a nap periodikusságát elnevezte day-nek, a négy évszakot meg year-nek, stb.

De ha nem lenne csillag, meg más sem, akkor miféle year lenne, meg miféle day?

2020. júl. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
Gondolom kellett lenni valaminek, ami okozta az ősrobbanást. De nem tudom elképzelni, hogy hogy lehet ez, ha nincs tér és idő, amiben ez megtörténjen. De gondolom nem vagyok ezzel egyedül, tekintve, h senki nem tudja a választ... csak érdekel, hogy az idő egy fizikai jelenség? Vagy szubjektív, azaz mi hoztuk létre, annak érdekében, hogy könnyebben foghassuk fel az életet.
2020. júl. 9. 23:41
 8/51 anonim ***** válasza:
100%

A világunkban van idő. Nem kell mérni, anélkül is létezik.

A világunkon kívül, és az ősrobbanás előtt pedig nem tudjuk.

Lehet, hogy egy másik világból keletkeztünk, ahol szintén van idő, csak esetleg másféle.


A világokon kívüli időtlenséget pedig nehéz elképzelni...

de egy biztos: ha ott egyáltalán lehetséges valami - pl. egy új világ keletkezése - az az időtlenségben teljesen biztos, hogy bekövetkezik.

2020. júl. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
21%

"A világunkban van idő. Nem kell mérni, anélkül is létezik."


LOL


Ha nem volna semmi, csak az üres tér, és te benne lebegnél. Honnan tudnád, hogy szerda van vagy vasárnap?


Ne izzadj meg, elárulom. SEHONNAN.

Mert idő nincs. Mozgás van, vagy állapotváltozás és annak mérése valamilyen módon.

2020. júl. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
48%

Feltalálták már az órát.

Ezen értve mindenféle időmérő eszközt.

Mivel ezek MIND ugyanúgy mérnek, ezért fel lehet tételezni, hogy valóban létezik az, amit mérnek.

2020. júl. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!