Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » "Az univerzum keletkezése,...

"Az univerzum keletkezése, "naprendszerek" bolygók, "élet"" Ezek szerintetek hogyan alakulhattak ki?

Figyelt kérdés
Rögtön a lényegre térnék egy kis bevezetés után,éppen azon gondolkodtam amikor bizonyos tudományos dolgot mondott a tv ezzel kapcsolatban, hogy az oké hogy az Orion csillagövön lévő Naprendszerben csak a földön van pillanatnyilag azonosított fellelhető élet , de ha jól tudom millió,milliárd másik naprendszer féleség van azért írom hogy féleség mert lehet hogy nem a nap van a központba én úgy gondolom lehet. Meg abban sem vagyok biztos hogy ha mondjuk ezeken a helyeken valamiféle mozgolódás élet jelei vannak akkor az azokhoz szükséges feltételek mások lehetnek mint itt, pl oxigén %, víz,(étel) ,nap, igazából a véleményetek érdekelne, hogy ki mit gondol erről a témáról, félre értés ne essék én nem hiszek az űrlényekben (köznyelvben UFÓ) de ahogy a Naprendszer kialakulhatott úgy máshol is lehet élet, de most maga a világegyetem az hogyan jöhetett létre? Ki vagy mi(k) hozták létre és azok hogy keletkezhettek valami oka biztosan van?? -hát ennyit erről ,kicsit értetlennek hangozhat ,csak megfogalmazódott bennem pár dolog, bár én előbb hinnék a párhuzamos világban mint egy ember felett álló fajban aki a naprendszerben "él" amit nem tudok hogy a Marson szerintetek több milliárd évvel ezelőtt lehetett e "élet"

#bolygó #föld #naprendszer #világegyetem #A világ születése #más élőlények #hihetetlen fizika.
2016. júl. 1. 22:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A "naprendszer-féleséget" csillagrendszernek szokás hívni, az űrlények és az UFO-k pedig köszönőviszonyban sincsenek egymással...


Ezt leszámítva ezekkel a dolgokkal már előtted is rengetegen foglalkoztak, és nem nagyon jutott azóta sem érdemi megoldásra az emberiség, szóval ne ringasd magad tévhitbe, hogy itt most mittudomén milyen nagy dolgokat fognak írni.

2016. júl. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A Nap is csak egy csillag, helyesebb csillagokról beszélni, mint Napokról. Egyetlen csillagrendszerben sem a csillag van középen, hiszem a csillag és a bolygók egy gravitációs rendszert alkotnak, a teljes rendszernek van egy tömegközéppontja, ez pedig nem esik egybe a csillag geometriai középpontjával. Általában ez a tömegközéppont a csillagon belül van, ezért van az, hogy egy tömegközépponti rendszerben a csillag "rángatózik".


Ahogy már írták az UFO azonosítatlan repülő tárgyat jelent az űrlény meg nem földi életet.


Én a számok alapján teljesen biztos vagyok abban, hogy létezik máshol is élet, túl nagy az univerzum és túl sokféle lehetőséget tartalmaz ahhoz, hogy csak egy helyen fejlődjön ki élet.


A világegyetem létrejöttére ma a kozmológiai standard modellünk van. Eszerint egy végtelenül sűrű, forró és végtelenül kicsiny pontból, egy szingularitásból jött létre az univerzum, ezt nevezzük ősrobbanásnak. Ez borzasztóan hihetetlenül hangzik, viszont 1925 környékén Hubble kimérte, hogy az univerzum tágul, aztán hosszú éveken át számolgattak, rájöttek, hogy anyaggal teli világegyetem nem lehet statikus + felfedezték a háttérsugárzást, ezek mind alátámasztották Hubble megfigyeléseire épített ősrobbanás elméletet. Majd amikor tovább kutakodtak le tudták írni az ősrobbanás elmélettel a nukleoszintézis folyamatát, tehát azt, hogy a kezdetekben létrejött nukleonokból hogyan jöttek létre az atommagok. Ennek eredményeképpen az elmélettel megtudták becsülni, hogy ha tényleg így történt, akkor mennyi az őshélium aránya a protonokhoz képest. Ezt kimérték és szinte pontosan egyezett az arány. Szóval bár ősrobbanás elméletnek hívjuk, sziklaszilárd megfigyelési bizonyítékai vannak. Három alappillére a tágulás, a háttérsugárzás és a nukleoszintézis. Voltak aztán ezzel problémák is, amelyet az infláció elméletével oldottak meg, ami egy elképzelhetetlen mértékű tágulást jelentett az univerzum nagyon korai állapotában. Az ősrobbanás szerint az ősrobbanás pillanatában jött létre a téridő, amelyben élünk, amelyen belül mindenféle fizikai dolgokat definiálunk, így mivel mi ebben élünk és ebben a téridőben csinálunk mindent egyszerűen értelmetlen az a kérdés, hogy mi volt előtte. Nyilván sok kérdés van megválaszolatlanul, talán manapság éljük a tudományok legizgalmasabb korát, amikor felfedezések garmadája történik úgy, hogy már eddig is nagyon kiterjedt a fizikánk.

2016. júl. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondod. azt elmondhatjuk, hogy "szerintünk" mi a helyzet. De hogy mi valójában, azt nem mondhatjuk el. Az ok pedig mindössze annyi, hogy nem tudjuk. Mármint az ezzel foglalkozó szakembereknek nem áll rendelkezésükre annyi adat, hogy valami biztosat mondjanak.

Vannak feltevések, hipotézisek, amelyeket az eddigi adatok nem cáfolnak. De nem is igazolnak.

Megértem, hogy ezek a kérdések izgatók, de ha az ember kellő ismeretekkel rendelkezik, nem nehéz belátnia, hogy minden pillanatban vannak olyan dolgok, amire még nincs válasz.

2016. júl. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azért ez fantasztikus akárhogyan is működik a fizika rejtelmei mindig lenyűgöztek a matematika is csak ahhoz annyira nem értek, nem mintha a fizikához értenék, de ahogy az iskolában oktatják a matekot, egyszerűen nincs értelme vagyis tudom hogy van de azt sose mondják hogy mihez, csak van egy egyenlet old meg, de mit kapok meg meg hogy miért azt sose mondák,,,, Köszönöm hogy leírtátok, remélem egyszer kiderülnek az igazságok, illetve az ilyen hihetetlennek tűnő dolgokra is fény derül! Túl sok a megválaszolatlan kérdés...
2016. júl. 2. 13:52
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az oktatás nagyon sok szempontból katasztrofális. A középszintű matematika oktatásban nem azért kell megtanulni a dolgokat, mert sokat fogod használni hiszen valószínűleg sose fogod, hanem azért, mert erősen fejleszti a logikát, a problémamegoldó képességet. Ezek pedig iszonyúan hasznos dolgok a világban. Csak ezt nem mondják túl sokat vagy csak épp nem jól közlik és a tanuló nem érti meg. Mivel nagyon lassan oktatják a dolgokat ez nem annyira feltűnő, de egyetemen ahol 1 év alatt hihetetlen mennyiségű matekot kell megtanulni és megérteni mondjuk egy fizikusnak, ott ez nagyon észrevehető. Szóval amikor matekot kell tanulnod ne arra gondolj, hogy már megint egy ilyen izé egyenlet, amit sose fogok használni, hanem arra gondolj, hogy jó, ezt is meg kell értenem, mert sokkal jobb logikám és probléma megoldó képességem lesz később, amiből aztán sokat profitálhatok.
2016. júl. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Hominida ***** válasza:
62%

A Drake-formula ( [link] egy a sok becslés közül, amelyek ezzel foglalkoznak.


Amikor megjelenik egy olyan csillagászati hír, hogy benzolmolekula vagy valamilyen alkoholgyök jelenlétére utaló jeleket észleltek a ... égitesten, arra az ember legyinteni szokott, mert most tényleg, mi ebben az érdekes. Pedig a dologban az a fontos, hogy a bonyolult szerves molekulákhoz szükséges egyszerűbb szerves molekulák spontán kialakulása nem csak a Földön történt meg. Vagyis megvan az esély arra is, hogy más égitesteken is összeálljanak bonyolult szerves molekulák, aztán a többi


A kérdező ezt írta: "az űrlényekben (köznyelvben UFÓ)". A köznyelvről van szó, ami tényleg így emlegeti őket, akkor is, ha a betűszó kétszeresen is más jelent. Angolul szokták LGM-nek hívni őket, little green men, kis zöld emberek. :-) Akkor legyen a nevük ezentúl KZE.


Én messzemenően materialista gondolkodású, természettudományokban sajnos jóval az átlag felett művelt ember vagyok, és egyáltalán nem hiszek Isten létezésében. De a hasonlóan reális gondolkodású feleségemmel néha egy-egy természetfilmet látva megjegyeztük már, hogy valahogy nem igazán meggyőző az a tézis, hogy ez a felmérhetetlenül sok fura élőlény - állítólag a rovarvilágnak még csak a tizedét sikerült feltérképezni - a puszta véletlen szeszélyes kanyargásából alakult ki. Furcsa módon a józan ész sugallja azt, hogy nem zárható ki az "intelligens teremtés" lehetősége. Az, hogy valamilyen, az adott hely életkörülményei és általános élővilágpopulációja egy bizonyos, hihetetlenül furmányos módon táplálkozó, szaporodó, rejtőzködő, vadászó élőlényfajta túlélését és evolúciós győzelmét eredményezték, az érthető, rendben van. Csak vajon hogy jött létre véletlenül az a furmányos mód. Különösen azután, hogy ha jól emlékszem, kb. 300 millió évvel ezelőtt a földi környezeti katasztrófák majdhogynem lenullázták az addigi élővilágot.


"az Orion csillagövön lévő Naprendszerben csak a földön van pillanatnyilag azonosított fellelhető élet"


Ez zavaros lett. A Föld itt van, nem ott.


A "csillagrendszer" bennem csillagok rendszerének, akár egy galaxisnak a képét idézi, ezért egy másik csillag körüli bolygó- és miegymásrendszerre nem ideális kifejezés. Szerintem nem rossz az sem, ha a Naprendszerről és az Alnitak naprendszeréről beszélünk. Végül is a szövegkörnyezet segít a megértésben.

2016. júl. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézz itt körül:

https://www.youtube.com/watch?v=i0IaWbWE3ng&list=PL50C9C5AB0..

Nagyon hosszú előadás, de megéri. Annyira jól érhető, és olyan érdekes részek vannak benne, hogy ennél jobb nem kell.

2016. júl. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves "utolsó", köszönöm hogy észrevetted a fejléckérdésben az UFO-s dolgot valóban így szokták hívni azért is írtam úgy hogy a köznyelvben, elolvastam a wikis linket, elég érdekes hogy rajtunk kívül 10 olyan faj van aki tudna velünk kommunikálni, mellesleg, ha mondjuk rádió jeleket küldenek, annak mekkora a terjedési sebessége,és ami ennél aggasztóbb, mekkora a terjedési határa, ezt úgy értem hogy pl a Pesti rádió nem szól Kecskeméten ,-tegyük fel.
2016. júl. 2. 17:48
 9/13 A kérdező kommentje:
Megfogom nézni a YouTube videót most pillanatnyilag nincs arra időm hogy teljesen végig nézzem.. mellesleg az előbbinél kihagytam a "?" jelet, elnézést kérek.
2016. júl. 2. 17:55
 10/13 Hominida ***** válasza:
100%
A Drake-formulát csak annak illusztrálásául mutattam, hogy már mások is próbálkoztak számszerű becslések felépítésével. Mindenesetre azt hozzá kell tenni, hogy az a 10 (korábban ennél sokkal nagyobb számokra jutottak) a mi galaxisunra vonatkozik. Ma már tudjuk, hogy bitang sok galaxis van még...
2016. júl. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!