Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez milyen szer?Használják ma...

Ez milyen szer?Használják ma is?Mit tapasztalt aki használta?

Figyelt kérdés

[link]


Bocsánat csak nem tudok angolul ugyanis nem Magyarorszagon jártam iskolába


2020. júl. 13. 01:15
 1/9 Wadmalac ***** válasza:

Ha ez segít, ez a szer a muszkarin és acetilkolin receptorok működését gátolja.


Eredetileg emésztőrendszeri betegségek kezelésére tervezték használni, az ilyen betegségek idegi, görcsös tüneteinek a csillapítására.

Aztán az USA hadsereg felkapta, mint kis életveszélyességű, az ellenséget csak harcképtelenné tevő vegyi fegyvert, tesztelte-vizsgálta 1955-75 közt együtt sok egyéb droggal.


1998-ban az USA védelme Irakban Abent15 néven hasonló vagy azonos vegyifegyver nagymennyiségű tárolásának gyanújával állt elő.

Az Irak elleni háborúban végül nem került elő ilyen raktár.


Állítólag a 2002-es moszkvai színházi túszejtésnél a a terrorista-elhárítók ezt a szert használták, túladagolva több halottat is okozott. Hivatalosan nem igazolt, hogy ez a szer volt alkalmazva.


2013-ban ismét felmerült Szíriával kapcsolatban az Agent15 gyártása és raktározása, de ez sem igazolódott be.

2020. júl. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mik a hatásai aki ezt beveszi?
2020. júl. 13. 14:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Paraszimpatikus idegrendszert blokkolja.

A muszkarinos ACh-receptorok a paraszimpatikus effektorsejteken helyezkednek el. A legáltalánosabb paraszimpatikus bénító az atropin, így ennek is atropinszerű hatásai lesznek: szapora pulzus, szájszárazság, pupillatágulat (látászavar) stb.

2020. júl. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Jól tudom,hogy hallucinogén is?

Spanyol oldalon olvastam

2020. júl. 13. 15:20
 5/9 Wadmalac ***** válasza:

Gondolom aeroszol formájában juttatják a célzott személyekre és a hatás belégzéssel jön, esetleg bőrön át is.



Csak a wikit tudom neked fordítani ehhez.


A központi és a periférikus idegrendszerre is hatása van.

Gátolja a szervezet kiválasztó-képességét, nyál, izzadás, kiszáradt száj, nehéz légzés lesz az eredmény, izzadási képesség hiánya, bőr-hajszálerek tágulása miatti bőrpír, túlhevülés, amit tovább ront az izzadás hiánya.

Látás leromlása a pupillareflex és a szemlencse fókuszálásának kiesése miatt.

Az emésztőrendszeri működések paralitikus leállását is okozza, ez halálos is lehet.

Vizelettartási probléma, izgatottság, izomremegés, koordinálatlan testmozgás és szemmozgás, teljes apátia, cselekvésképtelenség, agyi érzelmi- és mozgási irányítás elvesztése, hallucinációk, kóma.

Vázizomzat összeomlása, hányás, izomfájdalmak, izomgyengeség, vesék leállása.

Gyorsult pulzus, magas vérnyomás, gyors, kapkodó légzés.

2020. júl. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wadmalac ***** válasza:
Részben emlékeztet a túltolt ketaminra. Csak durvább.
2020. júl. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azta hallucináció is,jó erős lehet akkor nem csoda hogy vegyi fegyvernek használták


Amúgy köszi,mindegyikre ment a zöld

Az a vicc iskolában 3 idegen nyelvet is tanulni kellett de az angol nem volt közte :D

2020. júl. 13. 15:29
 8/9 Wadmalac ***** válasza:

"Az a vicc iskolában 3 idegen nyelvet is tanulni kellett de az angol nem volt közte :D"

Melyik három?



Nekem meg általános negyediktől középsuli negyedikig kötelező volt az orosz, mindig jó jegyem volt belőle, még sem tudok megmukkanni sem, csak kiszótárazni, ha muszáj, lévén a cirillt fel tudom olvasni.


Sokkal kevesebb évet tanultam németet-angolt, azt mégis beszélem.

2020. júl. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8-as német,spanyol,olasz


Ne kérdezd az angolt miért hagyták ki mikor n1 nyelv a világon :D

2020. júl. 13. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!