Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a 230/400 V ilyen veszélyes...

Ha a 230/400 V ilyen veszélyes az emberre, miért nem transzformálják lejebb a felhasználói feszültséget?

Figyelt kérdés

Mondjuk pl 70 V ra. Arra az értékre lehetne tervezni készülékeket és egyátalán nem jelentene veszélyt az emberre.

Értem én h ugyanakkora teljesítményhez nagyobb áram kell az vastagabb vezetéket jelent, meg van fi relé meg jó földelés ami véd stb stb.

De végülis nem lenne ez egy egyszerűbb és biztonságosabb megoldás?


2020. júl. 21. 19:08
1 2 3
 21/23 Wadmalac ***** válasza:
Már ez is valami, már kezdtem azt hinni, hogy a korral "feltalálok" emlékeket. :D
2020. júl. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Szirty ***** válasza:
Nekem csak a "semleges áram" ugrik be :)
2020. júl. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Wadmalac ***** válasza:

#22: Huh, tudom, miről beszélsz.

:D

Szerintem ez nem volt átverés, csak esetlegesen gazdaságtalan mértékű kiépítési igénye miatt halt el.

Nem, amikor prezentálták nekünk a rendszert, pontos frekvencia- és feszültségértékekkel, termékek bemutatásával, mindennel.

Csak ugyebár az egész gyáron belül minden elektromos berendezést tőlük kellett volna venni, ahol meg nem lehet, ott visszakonvertálásra lett volna szükség, totál veszteség.

2020. júl. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!