Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A házi pókok hónapokig kibírjá...

A házi pókok hónapokig kibírják táplálék nélkül?

Figyelt kérdés
Kaszás- és más típusú, házi pókok esetében azt veszem észre, hogy hosszú időn keresztül egy helyben tartózkodnak, és látható táplálékot nem vesznek magukhoz. Mikroszkópikus élőlényeket esznek, vagy valóban nincs szükségük élelemre?

2020. aug. 7. 05:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
nem tudom náluk is így van e de azt tudom hogy egyes pókoknak nagyon lassú az anyagcseréjuk asszem azért mert a végtagjaikat ilyen hidroalikus módon mozgatják, volt egy pók amit vizsgáltak na az évtizedekik nem evett
2020. aug. 7. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Wadmalac ***** válasza:
95%

Nekem volt szerencsém látni egy Indiából küldött autóalkatrész csomagjába egy jó tenyérnyi madárpók-szerűséget, jó lapos potrohhal, de élve.

Hat héten át utazott a tengeren vízhatlan fóliázott csomiban, ott max vasat vagy műanyagot ehetett volna. Gondolom némi vize azért volt.

2020. aug. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Érdekesek a válaszok! Azt tudtam, hogy egyes állatok (kígyók, csótányok, óriásteknősök) eléggé ellánállóak, de a pókokról nem annyira.


2-es válaszoló: és mi történt a madárpókkal? Van aki ízeltlábút tart háziállatnak. (Gondolom az alkatrészt nem ette meg előled?)

2020. aug. 7. 09:56
 4/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

"és mi történt a madárpókkal?"

Egyik melós elvitte haza, hogy jó lesz terráriumba.

Hát azért ismeretlen fajt így begyűjteni merész. Lehet, hogy durvábbat mar, mint egy tarantula.

De hát ő tudja.


"Gondolom az alkatrészt nem ette meg előled?"

Nem. :D

De olyan támadópózt nyomott a dobozban, hogy léptem hátra vagy hármat.

Nem kicsit vagyok arachnofóbiás, szóval csak a xar reflexem mentett meg attól, hogy tolatva hangsebességig gyorsuljak.

2020. aug. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen autós cuccot Indiából, csak kiváncsiságból,kérdem?
2020. aug. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A tarantula nem "madárpókféle"-t jelent?


A pókok egyébként hónapokig bírják élelem nélkül (fajtája válogatja), azonban vizet fogyasztanak.


Manapság egyre "divatosabb" extrém háziállatot tartani, így a pókok tartása is egyre általánosabb.


A pókos sztorira visszatérve. Igazából könnyen beazonosítható a fajtája kinézet és viselkedés alapján. Amit már nehezebb megállapítani, az a neme. Azt biztosra nem lehet megmondani, csak a vedlést megvizsgálva. Azt pedig egyes fajok előszeretettel pusztítják el.

Általános szabály, hogy a test méretében nagyobb a nőstény (akár 15-20 évig is elél), a hosszabb lábú pedig hím (3-5 év). Egy random befogadott egyed esetén elég "uniszex" terrárium őt kell biztosítani, amíg a fája ki nem derül (nedvesség/páratartalom, szövésre való hajlam, odu mélysége, talajtípus, stb).

2020. aug. 8. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
12 napig.
2020. aug. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:

"Milyen autós cuccot Indiából, csak kiváncsiságból,kérdem?"

Autógyári beszállítás volt.

2020. aug. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, elnézést kérek, csak most tudtam megnézni. El tudom képzelni a szituációt, mert olvastam hasonlót még a madárpóknál is nagyobb, ha jól emlékszem a Heteropoda maximáról. Ott Amerikában volt ilyen eset (csak 2001 óta ismert).
2020. aug. 14. 10:29
 10/11 Wadmalac ***** válasza:

"A tarantula nem "madárpókféle"-t jelent?"

Több alfaj fut ezen a néven.

2020. aug. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!