Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lehet a vizelet kimutatásár...

Mi lehet a vizelet kimutatására alkalmas medencevíz kémiai háttere? Többi lent

Figyelt kérdés
Már maga az is kérdés, hogy az ekkor keletkező kék rendszer komplex-e? Továbbá, hogy milyen anyag van a vizeletben, amit kimutat. Én a karbamidra tippelnék, de nem tudom. Érdekelne, hogy mi és mit mutat ki a vizeletben, továbbá, hogy komplexet alkot-e?

2020. aug. 11. 01:13
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagy csak sav-bázis indikátor? De akkor milyen?
2020. aug. 11. 01:21
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Te komolyan ismered a karbamid szót de nem tudod hogy a pisire bejelző medence egy városi legenda?
2020. aug. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oh. Igen, ismerem és a szerves kémián belül még sok mindent, de nem hallottam még. Ugyanakkor biztos ki lehetne valamit találni, ami nem veszélyes az emberekre, de ki tud mutatni valamit. Karbamidot, urátokat, barbiturátokat...
2020. aug. 11. 15:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Medencevíz nem létezik. Medencébe töltött víz van. Az sem alkalmas a vizelet kimutatására, ha csak nem vesszük figyelembe, hogy a víz maga színtelen a vizelet általában sárga tehát látható, bár a diffúzió miatt ez rövid idön belül észlelhetetlen az emberi szem számára. Van még medencébe töltött vízbe töltött/-hez hozzáadott vizelet kimutatására alkalmas vegyi anyag. Ennek mibenléte és müködésének mechanizmusa valószínüleg le van írva valamelyik medencetechnikával foglalkozó cég, illetve medencekarbantartási hozzávalókat forgalmazó bolt honlapján. Ha ez mégsem így van biztosan találsz az ott megnevezett kemikáliákról valami írott anyagot más honlapokon akár magyarul is, amiket belinkelhetnék ide, de a téma nem engem érdekel. Eredményes keresés szempontjából elönyös az angol, esetleg egyéb idegen nyelv ismerete.

Ha nem találnál semmit szólj és segítek.

2020. aug. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mar tudosok sokszor elmondtak, hogy a pisilest leleplezo elszinezodes legenda. Magam is hallottam ugy a sztorit, hogy a nagymamam baratnoje, de fikcio.

Allitolag talan valahol kiirtak ezt, abban a remenyben, hogy ez elrettenti az embereket.

2020. aug. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!