Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémiát tanulnék, hol kezdjek...

Lcb kérdése:

Kémiát tanulnék, hol kezdjek bele, milyen könyveket vegyek?

Figyelt kérdés
Nem vegyészmérnöki szinten, csupán az alapjait szeretném megtanulni, hogy tudjak valamicskét a világról és annak anyagjairól körülöttem. Főként könyveket keresnék, egészen az elejétől (atommag felépítése, elektronhéjak...). Nem szeretem az általános és középiskolás tankönyveket, mert tele van zsúfolva hasztalan információval, példákkal, tudománytörténelemmel, inkább olyan egyetemi jegyzetet féle felépítésű oktatóanyag érdekelne, vagy egy vegyész könyve/könyvei amelyek bevezetést nyújtanak a kémiába.

2020. aug. 11. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Villányi Attila könyve elég jól fel vannak építve, néhol egészen nehezen emészthetőek, amnak ellenére, hogy "tankönyv" mégis azt az alapszintet megadja, amire te vágysz.

Száraz is, nincsenek benne képek, stb. tömény tudomány kb.

2020. aug. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Veszprémi : Általános kémia, Náray-Szabó: Kémia
2020. aug. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
miért nem valami online kurzus? ha tudsz angoluk azok tök jók.
2020. aug. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az elsőnek: Köszönöm a választ, azt hiszem a 3 kötetes "Bevezetés a kémiába" könyve jó lesz, a leírása alapján.


A másodiknak: Megnézem ezeket is, habár már meg is rendeltem az előző ajánlást, Köszönöm a választ!


A harmadiknak: Szintén köszönöm a választ! Angolul az a problémám, hogy habár a legtöbb elnevezés ugyanaz mint a magyarban, gyakran előfordulnak spontán nem egyértelmű kifejezések, kis különbségek amelyekről nem ugrana be a magyar nyelven megmaradt korábbi emlék. Emellett számomra lassabb a tudományos szöveg értelmezése angolul.

2020. aug. 12. 01:06
 5/6 anonim válasza:

Szoktak lenni angol feliratok a videókhoz. Angol tanulásnak is jó amúgy.


Ha kedvet kanál mégis ez pl egy nagy kereső oldal:


[link]


Meg most ránéztem a khan academyre és részben magyar, nem tudom lehet csináltak magyar feliratot is a kurzusokhoz? szerintem érdemes ránézned hátha:


[link]

2020. aug. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nagyon jó oldalaknak tűnnek! Nem is gondolom már, hogy feltétlen baj lenne akár az angol nyelvűvel is foglalkozni.
2020. aug. 15. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!