Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történne ha véletlen egy...

Mi történne ha véletlen egy fekete lyuk közelébe kerülnék?

Figyelt kérdés
Képzeljük el, hogy engem meg egy másik barátomat kiválastottak, hogy fellőhessenek minket az űrbe, hogy megtapasztaljuk és lássuk mi történne,ha egy fekete lyuk közelébe kerülnénk. Én szerintem ha valami módon túl éljük és az esemény horizonton is túl tudjuk szemlélni a dolgokat, akkor lehet, hogy egy teljesen más univerzumba kerülnénk, ahol a mi univerzumunk törtvényei ott nem léteznek. Másak lennének a színek, más anyagok lennének, bolygók is teljesen másak, fekete univerzum helyett fehér lenne. Én így képzelem el. Meg az is érdekelne, hogy mit látnánk ott bent a lyukban, sötétséget és csillagszórásokat vagy valami olyat amit fel se tudnánk fogni,mert ott a fizika törtvényei megszűnnek létezni. Ti mit gondoltok, mi van a fekete lyukon túl és mit látnánk benne? Matematikai számokkal ne bombázzatok, mert nem értek hozzá :D. Néha így szeretek elmélkedni ilyen dolgokról és elképzelni mi lenne ha felfedeznénk őket. Az enyém csak egy fantázia de nyilván nem hiszem, hogy ez lenne csak én ilyenre is gondolok. :) Várom a ti fantáziátokat ezzel kapcsolatban.

2020. aug. 21. 01:44
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem az eseményhorizontot átlépve egy sima gömbszerü égitestet látnál. Ha jól értelmezem az eseményhorizonton belül ugyanúgy van fény ami mozog, csak azon a határvonalon nem jut át.

Eltekintek a beáramló anyag átláthatatlan homokviharszerü közegétöl.

Ha kifelé néznél és megintcsak eltekintünk a fekete lyuk körül keringö anyagkorongtól, akkor azt látnád mint innen a Földröl, csak sokkal több csillag lenne az égen.

2020. aug. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Semmit nem látnál, mert a hatalmas gravitáció atomokra szedne szét egy másodperc alatt. Amúgy nem kell fantáziálni, sok tudományos ismeretterjesztő film van fent a youtube on erről. Ott pontosan elmagyarázzák, hogy mikor mi történne, és miért.
2020. aug. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

#2

Kihagytad a "mi lenne ha" részét a kérdésnek :D

Másodsorban nem szétesnél, hanem végtelennek tünö idö alatt egy pontba tömörödnél össze, ha jól értelmezem a spagetti-elvet.

Olvastam már olyat is, hogy befelé zuhanva találkoznál magaddal ahogy kifelé jössz. A legjobb lenne megkérdezni Chuck Norrist, ö már kelt fel olyan gyorsan, hogy látta saját magát aludni :D

2020. aug. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Egyvalamit biztosan tudok, ha átlépnéd az eseményhorizontot megszünnének az értelmetlen kérdések :D
2020. aug. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3-as a képzeljük el nem elég mi lenne ha, :D?
2020. aug. 21. 14:59
 6/10 A kérdező kommentje:
2-es tudom,, szoktam nézni attól még lehet képzelni! ezért is írtam, hogy képzeljük el.
2020. aug. 21. 15:00
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kissé prózai, de itt van egy szimuláció, talán még nem láttad. :)


https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=JcHneuh6DKo&..

2020. aug. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kretens ***** válasza:
67%
Nekem már az sem egyértelmü hogy mi az a tér.Tér melyben minden benne van még a fekete lyuk is.De tényleg mi ez?Mi ez a megfoghatalan sötét semmi vagy nevezzük vácuumnak amiben például a fekete lyukak mindent elnyelnek ami túl közel kerül hozzájuk és a fény utját is meggörbitik de a Tért-nem szivja be csak az anyagot.Tehát a tér maga a végtelen valami amiben ha csak a látható anyagot figyeljük bármelyik pontból akkor minden távolodik egymástól.És ez a valami ez a semmi ha igy nézzük erősebb a fekete lyuknál.
2020. aug. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az irtózatos gravitációs erők széttépnének, spagettizálnának, és beszippantana a szingularitás.

Hogy ott mi történik aztán a részecskéiddel, arra még a legnagyobb tudósok se jöttek rá.

2021. jan. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Jankee ***** válasza:
Én például szalonnát sütnék a plazma utáni anyagban, aztán keresnék egy wc-t , mert nem szeretem ha a saját fekáliám követ. A mag két végén van egy nagy fehér ajtó, ami a forgástengellyel egybe esik,ott lehet átmenni egy másik univerzumba, mert ott kevésbé forog.
2021. ápr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!