Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pantoprazol túladagolás? Mi...

Pantoprazol túladagolás? Mi fog történni? Meghalok? Kilyukad a gyomrom? 2x40 miligrammot szedek estére mert durva refluxom van, de véletlenül 2x vettem be ezt az adagot ami 160 mg :S. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2019. jan. 14. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Gyorsan hánytasd meg magad, mielőtt felszívódik
2019. jan. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Mennyire jo lenne ha elolvasnad meg megertened mit miert szedsz be, mi?


A Pantoprazol gyomorsav-termeles CSOKKENTO szer, pont azert kaptad hogy ne lyukadjon ki a gyomrod a sok savtol. Eeeeerted...

2019. jan. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Istenem... Mitől lukad ki a gyomrod ha gyomorsavad sem lesz???


Nem lesz semmi bajod, emiatt ne aggódj!!

2019. jan. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem, de most mi lesz? Lehet ettől mérgezésem? Nem vettem észre. figyelmetlen voltam. Pánik beteg vagyok és emiatt alakult ki durva refluxom, ami akár gyomorfekélyt is okozhat. Most rohadtúl pánikolok. de nyugtatót már nem fogok bevenni.


Ezt olvastam:


"4.9Túladagolás A 2 perc alatt beadott max. 240 mg intravénás injekció jól tolerálható volt. Mivel a pantoprazol fehérjekötődése jelentős, nem dializálható könnyen.

A mérgezés klinikai tüneteivel járó túladagolás esetében a tüneti és szupportív kezelés mellett nincs egyéb speciális terápiás ajánlás.


Source: [link]

© RXed.eu"


illetve ezt:


"Ha az előírtnál több Pantoprazol Sandoz 40 mg gyomornedv-ellenálló tablettát vett be

Forduljon kezelőorvosához vagy gyógyszerészéhez. A túladagolás tünetei nem ismertek."


és ezt:


"Pantoprazole Overdose

Evidence on the effects of pantoprazole overdose in humans is limited.


Symptoms of overdose in studies of pantoprazole in rats, mice, and dogs included:


Hypoactivity

Ataxia

Tremor"


"Experience in patients taking very high doses of PROTONIX (greater than 240 mg) is limited. Spontaneous post-marketing reports of overdose are generally within the known safety profile of PROTONIX.


Pantoprazole is not removed by hemodialysis. In case of overdosage, treatment should be symptomatic and supportive.


Single oral doses of pantoprazole at 709 mg/kg, 798 mg/kg, and 887 mg/kg were lethal to mice, rats, and dogs, respectively. The symptoms of acute toxicity were hypoactivity, ataxia, hunched sitting, limb-splay, lateral position, segregation, absence of ear reflex, and tremor."


tehát elvileg nem fog akkor megölni, ugye? az alsót olvasva, ami 240 mg ra vonatkozik.... :S

2019. jan. 15. 00:14
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
Pszichiater kell ide, nem Pantoprazol.
2019. jan. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!