Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményetek a Tenet...

Mi a véleményetek a Tenet című filmben látott koncepcióról?(SPOILER)

Figyelt kérdés

Elvileg két világ van és az egyik előre, a másik visszafelé halad.

Persze amelyikben vagyunk, az mindig úgy tűnik, hogy az a rendes.


Igazából ez önmagában egy érdekes felállás.

Viszont:



Kb nem rég láttam egy hírt, ahol leírták, hogy találtak egy részecskét, ami visszafelé halad az időben.


Tehát mégis igaz lehet ez az egész?


2020. szept. 1. 22:16
1 2 3 4
 1/32 Wadmalac ***** válasza:

"Kb nem rég láttam egy hírt, ahol leírták, hogy találtak egy részecskét, ami visszafelé halad az időben."

Pontosabban a megfigyelésre, amit tettek, ez lehet az EGYIK magyarázat.



Ha igaz, az sem jelent automatikusan egy párhuzamos, visszafelé menő világot.

Van olyan teória is, hogy az ősrobbanás KÉT univerzumot hozott létre, amik az időben két eltérő irányban haladnak.


Maga a filmbeli ötlet tényleg érdekes. Egyelőre csak előzeteseket láttam, úgyhogy teljesen nem tiszta, hogyan gondolják.


De tisztán tudományosan nézve ez nagyon-nagyon teoretikus dolog.

Még ha létezne is két ilyen világ, az átjárás közte még akkor is még sci-fisebb.

2020. szept. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 Wadmalac ***** válasza:
46%

Na megnéztem.


Pár jól megkoreografált oda-vissza is működő jelenetet és egy tűrhetően kitalált időhurkot leszámítva az egész olyan szinten qrja seggbe a logikát is, nem csak az ok-okozatot, hogy fizikai fájdalmat okoz. És ahol belefut a saját paradoxonjaiba, a szereplők azzal oldják fel a feloldhatatlan problémákat, hogy ne gondolkozz rajta, mert megfájdul a fejed. Csak "érezd".


Hát Nolan ide is hozhatta volna Kip Thorne-t segítségként. Bár lehet, hogy próbálta, csak a sztorit elolvasva az sikítva elfutott.


A fizikai-tudományos magyarázási próbálkozások a filmben borzalmasan sánták, keverik a fogalmakat...


Hagyjuk, ne keressük a film esetleges tudományos realitásait, mert ahogy ezt összerakták, abban a formában semelyik részének nincs alapja.


Igen, elvileg létezhetnek időben visszafelé haladó részecskék, akár egy komplett univerzum is, de ezen részecskék, univerzum interakciói a mi világunkkal vagy lehetetlenek, vagy állatira nem ilyenek, mint a filmben.


"ne érintsd meg az invertált saját magad, mert megsemmisültök"


Az tuti. Csak nem csak a saját magad érintkezéstől, BÁRMI anyagi érintkezés a két világ közt ehhez vezetne.

Nem csak Jószi vs. Inverzjózsi esetén, de bármilyen atomi érintkezés esetén. Elektron vs. "inverz" elektron, hogy az elején kezdjük.


Antianyag megvan?


Na pontosan olyan lenne.


Nem. Ez nem tudományos fantasztikum. Vagy legalábbis marha kicsi betűvel kell írni a tudományos sci- tagot.

2020. szept. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Wadmalac, ez nem egy dokumentumfilm a Discoveryn, hanem egy szórakoztató játékfilm. Amit írsz kb olyan, mint a Star Warson számonkérni, hogy negyed óra alatt átrepülnek a fél galaxison.
2020. szept. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 Wadmalac ***** válasza:

#3: Nézz rá légyszíves, mi a kérdés.

Az konkrétan éppen a film tudományos realitás-tartalmára kíváncsi.


És abból a szempontból pontosan ez a lesújtó kritika jár neki.


De még különösebb tudományos belemélyedés nélkül, simán logikailag is teljesen halott ügy a film.


Kifejthetném jónéhány ilyen logikai hibás részét, csak egyelőre nem akarom szétspoilerezni, majd ha már aki akarta, megnézte.

2020. szept. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Hmm.

Azt el tudod magyarázni, hogy a nőt miért vitték vissza?

Tehát oké, meglőtte, de utána miért tolták át a másik világba?


Köszi!

2020. szept. 11. 11:03
 6/32 Wadmalac ***** válasza:

"Azt el tudod magyarázni, hogy a nőt miért vitték vissza?"


Mert hogy az inverz golyó okozta károsodást csak az inverz állapotban élheti túl.

Logikáját ne kérdezd. Tudományos alapját főleg.

:D

2020. szept. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Fuu, nem egyszerű, de kössz.
2020. szept. 11. 15:55
 8/32 anonim válasza:
48%

Nolan már átesett a ló túloldarára. Követelhetetlen az egész. Nagyon rosszul lesz a moziban az aki szereti meg is érteni a dolgokat amik történnek a filmben, nem csak "érezni". Sajnálom, de ez túl hipeolt fos lett.


Egyik legrosszabb időutazós film amit valaha láttam.


Tudományt ne keress benne, csillagok közöttben is leszarta a végén, de nem is lenne baj hogy totál fantasy az egész, ha lenne normális története a filmnek.

2020. szept. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim válasza:
Már pedig szerintem jó volt.
2021. máj. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim válasza:

Szerintem ez nem science fiction-ként müködik. Nem kell fizikusként nézni, hogy a részecskék hogyan viselkednek egy ilyen helyzetben. Itt az ok-okozatról van szó. Például amikor nézed az első verekedést a freeport-ban, a Protagonist visszarándul és utána "ugrik" elé a másik ember és üti meg.

Először nagyon nem értettem, hogy abban a pillanatban, de történik, de megnéznve az egészet visszafelé, már teljesen világos volt.

Biztos vannak benne paradoxonok, de ez simán magyarázható azzal, hogy ha bemennek abba a forgóajtóba több verzió lesz belőlük.

SPOILER: Pl. Neil meghal ott a bombás lyukban (epicentrum vagy mittudomén:D) de az az invertált énje/verziója volt életben marad. (De ha én rosszul értettem, akkor írjátok meg!!)

2021. máj. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!