Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elkepzelheto hogy a sok...

Elkepzelheto hogy a sok galaxis egy rendszert alkot?

Figyelt kérdés
Elkepzelheto hogy valaminek a reszei a sok galaxis? Valaminek amit ember elkepzelni nem tud, valami elonek?

2020. okt. 2. 00:20
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
59%

Persze, kialakulhatott volna ebből élet.

Egy irgalmatlanul lassú élet. Olyan, amelyiknél egy elemi esemény (mint mondjuk nálunk egy idegsejt tüzelése) 10 milliárd év.

De nem alakult ki.

Ha kialakult volna, azt felismernénk.

2020. okt. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

"Egyrészt a szerves anyagot ne keverd az élő anyaggal"


Annyira foldhoz ragadt vagy, ne a foldi szerves anyagra gondolj mar. Erdekes azert nem pampog senki mert a Nebulakat felhonek forditjak magyarul, milyen felho? Esik belole az eso? Akkor nem felho, nem kell osszekeverni vele.

2020. okt. 2. 11:07
 13/27 anonim ***** válasza:

Attól még felhő!

De hívhatod ködnek is, az is megfelelő.

2020. okt. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

"Egy irgalmatlanul lassú élet. Olyan, amelyiknél egy elemi esemény (mint mondjuk nálunk egy idegsejt tüzelése) 10 milliárd év."


Elgondolkodtattal, de a bakterium is lassu hozzank kepest. Nincs megszabva hogy az eletnek milyen sebessegunek kell lennie.

2020. okt. 2. 11:13
 15/27 anonim ***** válasza:
72%

Tényleg ennyire nem vagy képben?

Nem azért lassú, mert a hasamra ütöttem, hanem azért NEM LEHET GYORS, mert a sebesség a világban korlátozott.

Ráadásul most anyagok sebességéről beszélünk, ami a fénysebességnek csak nagyon kicsi töredéke.

A világ gyorsabban tágul, mint ahogy ezek az anyagok áramlanak.

Tehát végre elhiheted, hogy NINCSEN ilyen nagy méretű élőlény. Fizikailag lehetetlen.

2020. okt. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 Wadmalac ***** válasza:
64%

"Annyira foldhoz ragadt vagy, ne a foldi szerves anyagra gondolj mar."


Te eddig földiről beszéltél, mi másmilyet nem ismerünk, akkor most mi van?


:D

2020. okt. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
48%

#8 által belinkelt képek miért ne lehetnének szövetek? Ha az én zsírszövetem egy kis darabját, mikroszkóp alatt, pár ezerszeres nagyításban lefotózod, abból hogy látszik, hogy ez egy élőlény? Sehogy, hiszen nem élőlény a zsírszövet. Tessék tovább gondolni!

A másik: egész más léptékekben, teljesen másképp kell elképzelni az életet. Ha az Univerzum, vagy a rengeteg univerzum együtt élőlény, akkor biztos van idegrendszere és anyagcseréje. Mivel a tudásunk korlátozott, miért ne lehetne? Lehet egy “lélegzetvétel" 20 milliárd év, most épp egy belégzést végez, ezért tágul!


Köszönöm a kérdést Kérdező, Tudós Úraktól pedig elnézést kérek, mert beindult a fantáziám!

2020. okt. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj, hogy beindult, hanem az, hogy az elképzeléseidet nem ellenőrzöd.

Amit mondtál, az sajnos nem működik. Nézz utána, ha gondolod.

Párszor már leírtuk itt: legutoljára pár perce.

2020. okt. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Wadmalac ***** válasza:
69%

"Az atomok is ebbol tevodnek ossze, random elektron mozgas, random rezges, megis kialakult belole az elet."


Nem jó analógia.

Az atomok szintje és az élet szintje közti szerkezeti bonyolultság lépés sokkal nagyobb, mint a csillagok-galaxisok és az univerzumbeli szervezettségük közti lépés.

Ezért írtam, amit írtam.

A világegyetem "szerkezete" ugyan nagyon nagy, akár végtelen, de ettől még nem bonyolultabb, mint az általunk ismert és életnek tekintett jelenségek bonyolultsága, sőt nagyságrendekkel elmarad tőle.


Ahhoz, hogy az univerzum szintjén bármit új definícióval életnek minősítsünk, annyira "le kéne butítani" az élet fogalmát, hogy onnantól életnek hívhatnánk egy elemi gáz, plazma kevergését is.


Röviden: amit ma az élet fogalmába bele tudunk érteni, a bonyolult szerveződésű biokémiára alapuló, környezettel interaktív kapcsolatban lévő, tulajdonságokat örökítve szaporodni képes, evolúció révén fejlődni képes rendszert, azt a világegyetem szerkezetére nem lehet ráhúzni.


És bizony, az univerzum méretű életnek ideje sem volt létrejönni.

Igen, tizenmilliárd év is kevés. Az ősrobbanás óta annyi tudott történni, hogy az anyag szétrepült, tér kitágult és néhol a gravitáció csomóba gyűjtött ezt-azt.

Hát ez nem egy élet-strukturálódás, főleg nem evolúció.

2020. okt. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Wadmalac ***** válasza:
77%

"8 által belinkelt képek miért ne lehetnének szövetek?"


Mert az élő "szövetnek" nem az a feltétele, hogy messziről, hunyorítva hogyan néz ki.

A biokémiája a lényeg.

2020. okt. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!