Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elkepzelheto hogy a sok...

Elkepzelheto hogy a sok galaxis egy rendszert alkot?

Figyelt kérdés
Elkepzelheto hogy valaminek a reszei a sok galaxis? Valaminek amit ember elkepzelni nem tud, valami elonek?

2020. okt. 2. 00:20
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

"Tényleg ennyire nem vagy képben? Nem azért lassú, mert a hasamra ütöttem, hanem azért NEM LEHET GYORS, mert a sebesség a világban korlátozott."


Te nem vagy kepben. Hallottal mar galaxisokrol amik osszeutkoztek? Az andromeda galaxis is osszefog utkozni a mi tejutrendszerukkel, de erre billio eveket kell varni. De attol ugyanugy mozgas, tok mindegy milyen lassu. MOZGAS. ezt kell felfognod, ahol mozgas van ott elet is van.

2020. okt. 2. 15:25
 22/27 Mojjo ***** válasza:
100%

@21:

"ahol mozgas van ott elet is van"


Ez valami egészen új tudományos tény lehet :D

2020. okt. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Wadmalac ***** válasza:
100%

"ahol mozgas van ott elet is van"

Erre milliószor több a cáfolat, mint a bizonyíték.

Az egész univerzumban egyetlen helyen látunk életet, nyolc fénypercnyi sugarú karikán a sokmilliárd fényévnyi belátható univerzumból, aminek csak pár satnya százaléka anyag.

2020. okt. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
#12, Idegesek vagyunk? Inkább gondolkodni kellene a válaszokon, mint okoskodni.
2020. okt. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
#21, Na jó, ez már a hbm-fp kategória. Nem is neked írom, mert nem fogod érteni, inkább a többieknek. A galaxisok összeütközése és általában mozgása egymáshoz viszonyítva kb. annyi ideje tart, mint a molekulák életében max. pár másodperc. Ilyen Móricka logikával akkor az életnek is pár másodperc alatt kellett volna kialakulnia a kb. egy milliárd év helyett. (Kérdezőnek szorgalmi feladat megnézni, mennyi idős az univerzum és hogy mennyi az a "billió évek".)
2020. okt. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Lehetséges, de semmi nem utal rá jelenleg.
2020. okt. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 2*Sü ***** válasza:
100%

Az eddigi kommenteket zárójelbe téve én máshonnan indulnék ki. Az élet valamilyen entrópianövelő jelenség. Ilyen csak termodinamikai szempontból nem zárt rendszerben működhet. Sőt ennél kicsivel szűkebb is a feltétel, élet csak energiaáteresztő rendszerben alakulhat ki. Bár a tér tágulása miatt kérdéses, hogy tekinthető-e az világegyetem termodinamikailag zárt rendszernek, az azért eléggé biztosnak tűnik, hogy nem energiaáteresztő rendszer.


Mondom más megközelítésből. Ha lenne egy gondolkodni képes sejt, akkor lehet, hogy nem látná, hogy egy nagyobb organizmus része. Viszont azt látná, hogy jé, valaki elvitte a szén-dioxidot, és hozott helyette oxigént. Hogy most ez egy nálánál nagyobb élő valami volt-e, aminek ő része, vagy valamiféle fizikai folyamat, azt nem tudná feltétlenül megmondani, de ez az anyagcsere szükséges ahhoz, hogy ő éljen.


A világegyetemről meg jelenleg azt tudjuk, hogy tágul, méghozzá gyorsulva tágul. Ez nem vélemény, vagy képzelet kérdése, hanem mérésekből levonható logikus következtetés. Ha ez így van, akkor a látható univerzumunkon kívülről nem érkezhet semmi. Sőt a látható univerzumunk pereme is egyre szűkebb lesz, idővel onnan sem tud ideérkezni a fény, ahonnan most még igen. Tehát ha nagyobb az univerzum, mint a látható univerzum – amit megint csak tudni vélünk –, akkor is az a helyzet, hogy nem tudunk kölcsönhatásba kerülni a látható univerzumunkon kívüli résszel. Úgy meg elég nehéz elképzelni egy élő valamit, hogy annak egy része nincs kölcsönhatásban más részeivel még közvetett módon sem.


És bár annak nincs egzakt definíciója, hogy mi él, mi számít élőlénynek, azért vannak kritériumok. Pl. a Föld egésze egy élőlény? Hát ha nagyon annak akarjuk látni, akkor az, hiszen különböző egyedek együttműködése, kölcsönhatása egymásra. Viszont akármennyire is tágra eresztjük a fantáziánkat, egy élőlénnyel szemben mégiscsak az az elvárásunk, hogy annak a részei között van valamiféle kölcsönhatás. A látható univerzum meg úgy néz ki, hogy ilyesmire fizikailag képtelen.


Nyilván egészen más tészta, ha valami olyan fizikai felfedezés történik, ami gyökeresen alakítja át a világról alkotott képünket. De ez már a fantázia világa. Amit tudunk az univerzumról, az alapján nem hogy nem esélyes, de egyenesen lehetetlen, hogy valami olyannak lenne a része, amit a legtágabban is értelmezve élőnek nevezhetnénk.

2020. okt. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!