Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az alábbi témákban mik a...

Az alábbi témákban mik a valóban minőségi könyvek?

Figyelt kérdés

Konkrétan matematikai analízis területén keresek jó, szakmai könyveket, mert a neten található jegyzetekkel nem vagyok annyira barátságban.

Ezekben a témákban lenne jó:

1) Lineáris algebra, vektorterek.

2) Topológia, topologikus terek

3) Halmazelmélet

4) Sorozatok, sorok, függvénysorok, hatványsorok stb

5) Differenciál és integrálszámítás (egy- és többváltozósra is, lehetőleg minél általánosabban)

6) Mérték és integrálelmélet

7) Közönséges és parciális differenciálegyenletek elmélete

Ezeket a témaköröket a lehető legrészletesebben tárgyaló irodalmat szeretnék találni. Köszi annak, aki tud valamit ajánlani.


2020. okt. 2. 10:26
 1/7 A kérdező kommentje:

De egyébként jöhetnek ilyen témákban is:

1) Modern algebra

2) Gráfelmélet minden mennyiségben

3) Számelmélet

2020. okt. 2. 11:05
 2/7 anonim ***** válasza:
Arra sajnos nincs időm, hogy végigbogarásszam neked, de ha a mondott kulcsszavak után odaírod, hogy szakkönyv, rengeteg találatot kapsz külön külön. Van, ahol azonnal kiderül, melyik egyetem jegyzete, van, ahol a szerző alapján (arra rákeresve) eldől, milyen kaliberű tudós írta.
2020. okt. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mojjo ***** válasza:
Pesti vagy? Akkor látogass el az ELTE TTK déli tömbjébe, az első emeleten a matematika könyvtárba. Ott lesz miből válogatnod.
2020. okt. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem Pesten élek :/
2020. okt. 2. 16:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Szinte bármely egyetem hasonló könyvtárában - ha nem is akkora választékban - találhatsz. Szombathely, Győr, Veszprém, Pécs, Szeged, Kecskemét, Gödöllő, Miskolc, Debrecen, Nyíregyháza, hogy csak a nagyobbakat említsem. De az internet kényelmesebb és gyorsabb.
2020. okt. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor, gondolom, te vagy az, akinek a közkinccsé tett műegyetemi matematika jegyzeteket ajánlottam valamikor.

Szerintem nincs olyan, hogy valóban minőségi, mivel nem egyformák, ezért mindegyikben lehet olyan, ami a másikban nincs.

És mi a minőségi, mint fogalom, ez esetben? Objektív matematikai színvonal, vagy szubjektív (téged illető) megérthetőségi színvonal?

Obádovics Gyulának jelent meg nemrégiben új sorozata matematikai olvasókönyv sorozatcímmel.

2020. okt. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Talán a minőségit úgy értem, hogy részletes, kifejti a dolgokat. Egy-egy definíciót nem csak kimond, hanem próbálja is megértetni az olvasóval, hogy ez mit is takar és miért jó, példákat is hozva.
2020. okt. 3. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!