Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ember a jövőben hosszabb...

Az ember a jövőben hosszabb ideig fog élni?

Figyelt kérdés
Lesz olyan hatással az emberre az evolúció hogy az átlagéletkor megnövekszik? Mondjuk pl 150 évre?

2020. okt. 5. 13:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

Csak ha komoly szaporodási előnyt jelent. (És életbenmaradási előnyt, csak hát ez itt most elég furán hangzik.) Szóval ha a jövőben a lányok szívesebben szexuálnak 60 éves férfiakkal, mint 25 évesekkel, akkor lehet.

Eddig sem az evolúció miatt nőtt az életkor, hanem az életkörülmények változása és az orvostudomány fejlődése miatt. Viszont az elképzelhető, hogy a tudomány ki tudja tolni az átlag életkort 150+ évre.

2020. okt. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Wadmalac ***** válasza:
85%

Pontosan. Az evolúciónak addig "érdeke" egészségesen tartani, amíg szaporodni tudsz. A többi már csak a garanciaidő utáni túlélés, mondhatni, amíg lepörög a lendkerék.


Persze ha a szaporodóképes élettartam kitolódását is hozza, akkor előfordulhat, hogy van ilyen hatás.


Egy biztos, ebben a témában az orvostudomány tutira gyorsabb lesz, mint az evolúció.

Még ha évszázad megy rá, akkor is.

2020. okt. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%

"amíg szaporodni tudsz"

Vagy amíg segíted a következő nemzedéket.

Ezért léteznek nagymamák az embernél, meg még néhány állatnál. A többi majdnem a haláláig szaporodik.

2020. okt. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%

"Vagy amíg segíted a következő nemzedéket"

Én is pont ezt akartam írni, hogy csapatba verődve nem csak addig vagy hasznos, amíg üzekedni tudsz. Számít a vadász- és egyéb képesség és tapasztalat, technikai tudás, olyan dolgok, amik idősödve (jó esetben) összegyűlnek az egyedben, és a csapat is előnyét látja. Sőt néha maga létszám is elég evolúciós nyomás lehet, pl. ha a magas létszám elriasztja a ragadozókat.

2020. okt. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Melyik ember? Aki vigyaz magara, az tobbnyire igen, hosszabb ideid elhet, mint az, aki nem. A lehetosege legalabbis varhatolag meglesz ra. De ez most is igy van, nem csak a jovoben lesz igy :)
2020. okt. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
46%

A fentiek szépen hangzanak, de sajnos az evolúció nem ilyen rafinált. Az életkornak genetikailag elég jól definiált felső korlátja van. Ez körülbelül 150 év plusz/minusz 10-20 év. Ez a következőképpen jön ki. A DNS szekvencia az élet során romlik, töredezik. Ezért leszünk gyengébbek, betegebbek, elhasználtabbak. Aszerint, éppen melyik létfontosságú irányító rész esik ki (a dolog persze bonyolultabb, vannak átfedések, de most nem ez a lényeg). Az evolúció az időelőtti halál ellen azt "találta ki", hogy ezeknek a szekvenciáknak úgynevezett farkuk van, ami nem hordoz információt. Az élet során ebből töredezik le valamennyi, és ha ez elfogy, akkor létfontosságú rész fog legközelebb letörni, ami halálhoz vezet. Azt állapították meg, hogy ez a farokrész mindegy 150 év alatt vész el, 15-20%-os időeltéréssel.

Vagyis addig élhetünk egyre tovább az orvostudomány és egyebek fejlődésével, amíg ezt a korlátot el nem érjük. Abban nem igazán tudok hinni, hogy a következő évezredben az ember képes istent játszani és gyökeresen átalakítani a DNS működését.

2020. okt. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem is az evolúció miatt, de az orvostudomány miatt biztosan tovább fog élni a jövő embere.
2020. okt. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Ha nem is az evolúció miatt, de az orvostudomány miatt biztosan tovább fog élni a jövő embere"


Ha jobban belegondoltok az orvostudomány, illetve a környezetünk tudatos alakítása is evolúciós folyamat. A klasszikus evolúció egy továbbfejlödött állomása. Az evolúció alapvetö feladata a fajfenntartás, ami nem merül ki a szaporodásban, része a környezethez való alkalmazkodás is, erre szolgál a mutáció, valamint az mutáció által létrejövö új tulajdonságok. A szaporodás ennek fényében csak egy eszköz az alkalmazkodás kezében. A környezet alakítása (magasabb fokú intelligencia) egy új evolúciós képesség, tulajdonképpen "állandósítjuk" magunk körül az élhetö környezetet.

2020. okt. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Wadmalac ***** válasza:
100%

#8: igaz, de azért az evolúció hagyományos definícióját ez erősen túltágítja az eredeti kereten.

Itt például nem úgy működnek a fejlődési folyamatok.

Az eredeti, biológiai evolúciónak nem része a tudatos döntés és tervezés.

Szerintem kezeljük ezt külön.

2020. okt. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Abban nem igazán tudok hinni, hogy a következő évezredben az ember képes istent játszani és gyökeresen átalakítani a DNS működését."


Génszerkesztés, génkezelés már létezik. A DNS müködését nem kell átalakítani. Talán gyorsabban is rájönnek hogy lehet a farokrész letöredezését megállítani/lassítani, még korábban az ezt kiváltó körülményeken javítani (sugárzás, vegyi anyagok, élettani folyamatok, stb.)


Lehet hogy még rövidebb életünk lesz mint most. Már kutatják mennyire káros az állandó mobilhálozati-, internet-, és egyéb sugárzás az élövilágra.

2020. okt. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!