Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyit lehet elérni tudományt...

Mennyit lehet elérni tudományterületen kizárólag kitartással és szorgalommal?

Figyelt kérdés

Nem voltam benne biztos, hogy melyik kategóriában lenne igazán a helye, de ahogy észrevettem, itt szeretik a gondolatébresztő kérdéseket :)

Elsősorban tudományterületekre gondolok, de úgy az élet bármely területére, ha átlagos kezdeti adottságokkal rendelkezünk, átlagos intelligenciánk van, szóval kifejezett hátrányból nem indulunk, meddig tud egy ember eljutni kizárólag határtalan önszorgalommal és fejlődni akarással? Képes egy átlagos ember elvégezni egy matematika szakot (BSc+MSc), és matematikusként dolgozni? Képes valaki profi hegedűs lenni? Tudna egy átlagos ember agysebész lenni? Bárki le tud futni egy 100km-es ultramaratont? Megint mondom átlagos, nem hátrányból induló emberekre gondolok. A kérdésem nem is az, hogy bárki képes lehetne a legjobb lenni a világon az adott területen, hanem bármilyen komplex, embert próbáló, nehéz területnek tud a mesterévé válni?


Többször olvastam olyat, hogy akinek nincs kifejezett tehetsége matek, fizika iránt, nem nyert oktv versenyeket az hagyja is a TTK-t, mert nem menne neki, egy átlagos képességű embernek valóban nem menne, ha mindent bele is tenne éveken át?



2020. okt. 24. 18:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Erdekes kerdes. Egyreszt sok dolog nem linearis, ha ketszer annyit gondolkozom egy nehez matematikai probleman, nem biztos, hogy ketszer akkora esellyel oldom meg. Van amit egymillio ev utan sem oldanek meg, mig mas lehet hogy azonnal. Masreszt sok minden kompetitiv. Az igazan tehetseges emberek is tudnak napi 8 orat dolgozni, es en sem tudok tobb mint 24-et. Lehet le tudnam futni a 100km-t egyszer, de sehol sem lennek a bajnoktol.


Bsc+msc: sokan sikerrel vegigviszik ezeket, de ez nem eleg a tudomanyos palyahoz. A kutatas mas, ott nem a meglevo tudast tanulod meg, hanem ujat hozol letre (persze nem minden kutato top top). De vajon hany elmeleti matematikus kutato van, aki egy-egy szakteruleten a legjobb? Par tucat, par szaz a vilagon?

2020. okt. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Abban biztos lehetsz, hogy hülyék is képesek elvégezni egy matek szakot, mivel ismerek ilyen embereket. Az, hogy valaki eredményt is elérjen...hát...ahhoz szerintem szorgalom, tehetség és szerencse kell. Ezek közül mindegyikre szükség van.
2020. okt. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hülye ember matematika szakot el tud végezni? Hogy érted, hogy hülye? Milyen módon az?
2020. okt. 24. 19:10
 4/13 anonim ***** válasza:
Abszolút tehetségtelen a matekhoz. És mégis végigtolta valahogy.
2020. okt. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem tudod hogyan?
2020. okt. 24. 19:32
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem volt olyan hatalmas követelmény és konkrétan magolt. De annak mégis mi értelme van matekon? Semmi...
2020. okt. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem hittem, hogy matematika szakon működik a magolás, melyik egyetem volt?
2020. okt. 24. 19:58
 8/13 anonim ***** válasza:
A mateknal általában két dolog szokott hiányozni, az érdeklődés iránta és ha valamit nem ért meg valaki, akkor nagy valószínűséggel valami eloismeret hiányzik az adott dolog megértéséhez, mivel itt egymásra épülnek a dolgok.
2020. okt. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez talán gimis mateknál igaz utolsó, de előbb utóbb elér a matematika egy olyan szintet, aminek a befogadására már nem mindenki képes.
2020. okt. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Bsc-re is igaz, én kb átlagos képességű vagyok, igaz nem matemos szakott vegeztem, hanem prog info. ott is volt kalkulus, diszkrét matek, optimalizálás, sztohaaztika, bonyolultsága elmélet (számítás tudomány)... Amik a gimitol nehezebbek, és általában a fent említett két dolog miatt találtam nehéznek.
2020. okt. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!