Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyit lehet elérni tudományt...

Mennyit lehet elérni tudományterületen kizárólag kitartással és szorgalommal?

Figyelt kérdés

Nem voltam benne biztos, hogy melyik kategóriában lenne igazán a helye, de ahogy észrevettem, itt szeretik a gondolatébresztő kérdéseket :)

Elsősorban tudományterületekre gondolok, de úgy az élet bármely területére, ha átlagos kezdeti adottságokkal rendelkezünk, átlagos intelligenciánk van, szóval kifejezett hátrányból nem indulunk, meddig tud egy ember eljutni kizárólag határtalan önszorgalommal és fejlődni akarással? Képes egy átlagos ember elvégezni egy matematika szakot (BSc+MSc), és matematikusként dolgozni? Képes valaki profi hegedűs lenni? Tudna egy átlagos ember agysebész lenni? Bárki le tud futni egy 100km-es ultramaratont? Megint mondom átlagos, nem hátrányból induló emberekre gondolok. A kérdésem nem is az, hogy bárki képes lehetne a legjobb lenni a világon az adott területen, hanem bármilyen komplex, embert próbáló, nehéz területnek tud a mesterévé válni?


Többször olvastam olyat, hogy akinek nincs kifejezett tehetsége matek, fizika iránt, nem nyert oktv versenyeket az hagyja is a TTK-t, mert nem menne neki, egy átlagos képességű embernek valóban nem menne, ha mindent bele is tenne éveken át?



2020. okt. 24. 18:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Viszont abban egyetek, hogy van már az színt, ami nem átlag tehetségét kíván. De szerintem bsc nem az, talán msc se.
2020. okt. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Bocs a helyes írásért, mobilról írtam és nem olvastam vissza küldés előtt.
2020. okt. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Tudomány területen nagyon fontos, hogy az ember átlássa, és megértse a dolgokat. Ha csak bemagolsz mindent egy vizsgára, és vissza tudod adni a tananyagot az elég lehet egy papír megszerzéséhez, de ha emellett nem látod át a dolgot nem fogsz tudni semmit hozzátenni, max a meglévö tudásoddal részfeladatokat hozzátenni. A tudományok magasabb szintjéhez egy komplex gondolkodásmód szükséges a tudományág lehetöségeit, határait, összefüggéseit ismerni kell. Ha ez megvan valakiben az boldogul kevesebb lexikális tudással is, ha tudja minek hol kell utánanézni, honan kell elökeresni.

Természetesen a nagy koponyáknak a leexikális tudása is széleskörü, ök mind "megszállottjai" az adott területnek, ugyhogy nagyon fontos a hozzáállás, a lelkesedés is, az alapvetö igény arra, hogy tudni akard és nem csak muszájból tanuld meg a dolgokat.


Egy rövid példa az életemböl: gimiben volt egy nem teljesen 100-as osztálytársam, nagyon stréber volt, tanórákra elöre tudott már minden definíciót (reál tárgyakra gondolok) szó szerint ahogy a tankönyvben le volt írva, ilyen kérdéseknél ö jelentkezett egyedül és azonnal. A bajok ott jöttek nála, amikor valami összetettebb feladat volt a dolgozatban. Gondolkodást igénylö részeknél, amikor nem volt elég tudni a képleteket rendszeresen 3-as dolgozatokat írt.


Szóval a lényeg, hogy kell hozzá egy átfogó tudástár, az összefüggések ismerete és alapos megértése, tehetség, elszántság, érdeklödés, és az, hogy az embernek kialakuljon tanulás közben az adott területhez szükséges gondolkodásmód.

Szerintem átlagos emberek nem lesznek egy tudományág legjobbjai vagy mesterei ahogy te fogalmaztál, de szorgalommal és elszántsággal is lehet jó eredményeket elérni.

2020. okt. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!