Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményetek arról, h a...

Manly kérdése:

Mi a véleményetek arról, h a gravitáció hatásmechanizmusa máig nem ismert ?

Figyelt kérdés
A fizikusok elintézik ezt a kérdést azzal, h nem rájuk tartozik az alapkérdés, ez metafizika, gondolkodjanak rajta a filozófusok.

2020. okt. 29. 14:18
1 2 3 4 5
 1/44 Mojjo ***** válasza:
94%

Te valamit nagyon félrenéztél, félreértettél. A gravitáció maga a fizika jelenleg is egyik legkutatottabb témája.


A gravitációt már a 17. században elkezdte a fizika leírni, méghozzá igen-igen nagy sikerrel. Nem csak a mindenféle zuhanó tárgyak mozgását le tudta írni, de meg tudta magyarázni a Naprendszer égitestjeinek mozgását is nagyon nagy pontossággal. A fizika történetének egyik legkorábbi igen látványos sikere volt. Ez volt ugye Newton gravitációs törvénye.

Aztán kiderült, hogy bizonyos extrém körülmények között ez a leírás nem pontos és megszületett a gravitáció egy még teljesebb, még több helyzetre alkalmazható leírása. Ez a leírás Einstein általános relativitáselmélete, ami több, mint 100 éve született, de egyes jóslatait még csak mostanában sikerült igazolni - pl gravitációs hullámok. Amelyek kutatása az utóbbi évek egyik legjelentősebb fizikai kutatása.

És évtizedek óta dolgoznak - mellesleg a legnagyobb és legjelentősebb - fizikusok egy még teljesebb, még szélesebb körben használható gravitációs modell kidolgozásán - ez lesz a kvantumgravitáció, amint sikerül megalkotni. Ennek megalkotására születtek olyan modellek, mint a bozonikus húrelmélet, a szuperhúrelméletek, az M-elmélet, a hurok-kvantumgravitáció stb stb stb. És kutatják folyamatosan. A nagy hadronütköztető egyik fő feladata is ezzel kapcsolatos volt.


Szóval mit is akarsz még, mit is tegyenek még a fizikusok? Ez neked úgy tűnik, hogy nem érdekli őket a téma és nem dolgoznak rajta?

2020. okt. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
91%

Hogy folytassam az előző gondolatmenetet.

A gravitációról régóta az a feltételezés, hogy hasonlatos az elektromágneses mezőhöz, hullámformában terjed, mint a fény. A probléma sokáig az volt, hogy a hatás megfigyelése egyfelől nagyon nagy tömegváltozást igényel, másfelől a rendkívül csekély jel méréséhez speciális eszközök kellenek.

Azóta vannak ilyen mérőeszközök, néhány a világban. Építésének alapfeltétele, hogy szeizmikusan csendes helyen legyen, különben elnyomja a helyi változás a jelet. Másik feltétel, hogy mérni (érzékelni) csak egy szupernova robbanás gravizációs változását lehet, tehát ilyen robbanást kell keresni, hogy azonnal mérni lehessen a gravitációs hullámot. Az eszköz egy több km-es rendszer. Ha jól emlékszem, néhány tíz esetben sikerült eddig mérni, és eddig igazolódtak a hipotetikus feltevések.


Speciálisan bennünket magyarokat érint, hogy a nemzetközi csoport folyamatosan keres alkalmas helyszíneket. Néhány éve egy ilyent találtak a Mátrában, mivel van ezzel foglalkozó magyar tudóscsoport, ez különösen alkalmassá tette az országot. A komplett rendszert a nemzetközi szervezet finanszírozta volna, azonban a magyar kormány nem járult hozzá. Így lemaradtunk egy olyan lehetőségről, ahol nem nekünk kellett ajánlkozni, hanem bennünket kértek. A világ élvonala nem volt megfelelő a kormány számára.

2020. okt. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, te valami áltudományos laposföldhívőktől szerzed az infóidat? :-DDD
2020. okt. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
87%

Már hogy intéznék el ilyesmivel "a" fizikusok...????


[link]


[link]

2020. okt. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
78%
Hagyjátok, szerintem kimaradt neki a középiskola.
2020. okt. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem áltudományos helyekről szerzem az információkat mert Dr Dávid Gyula előadásait szoktam hallgatni aki egyetemi docens az atomfizikai tanszéken.Leírom még egyszer mi a probléma.Tehát, a gravitáció hatásait kutatják, pl leárnyékolhatatlan, minden tömeggel rendelkező test vonzza a másikat, egyforma gyorsulás, felfedeztek gravitációs hullámokat, a tárgyak a Föld középpontja felé esnek, stb.Mindez ok, de mi a gravitáció? Mi a hatásmechanizmusa ?Talán részecskék csinálják ?Utóbbi is felvetődött, elnevezték gravitonnak.A realativitás elmélet szerint a tömeggel rendelkező test begörbíti a teret.Ezeket ismerem, de mi a hatásmechanizmus ?Erre mondta Dávid Gyula, h az már túllép a fizikán sok kutató szerint ezért mint alapkérdéssel nem foglalkoznak.
2020. okt. 29. 15:24
 7/44 anonim ***** válasza:
86%
#6: Ha ezeket valaki itt meg tudná mondani nem is lenne kérdés, hogy kié a 2021-es fizikai Nobel-díj, de kétlem, hogy lesz itt olyan.
2020. okt. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
Na ez már korrekt válasz.
2020. okt. 29. 15:37
 9/44 anonim ***** válasza:
14%
nincs is gravitáció csak a segéd elmék hiszik azt hogy van .
2020. okt. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 Mojjo ***** válasza:
79%

@6: A tér görbülete egy hatásmechanizmus. Feltételezett közvetítőrészecskék általi hatás - amit kutatnak - egy hatásmechanizmus. Ezeknél hatásmechanizmusabb hatásmechanizmust hova akarsz?

Ahogy írtam, valamit nagyon félreértesz.

2020. okt. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!