Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lesz a világegyetem jövője?

Mi lesz a világegyetem jövője?

Figyelt kérdés
Örökké tágulni fog, egyszer megáll a tágulása, összezsugorodik és megsemmisül...

2020. nov. 10. 13:00
 1/10 Mojjo ***** válasza:
85%
Egyelőre minden jel arra utal, hogy örökké tágulni fog, a tágulás üteme pedig folyamatosan gyorsulni fog.
2020. nov. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
5%
Minden elöregszik,elmúlik.
2020. nov. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kihűl, homogenizálódik
2020. nov. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%
Ahogy kezdődött, úgy végződik minden.
2020. nov. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ember! A saját jövőmet nem tudom megmondani egy hétre előre, hát még a világegyetemét egyszer s mindenkorra. Gondolkozz, a jósdákat az ókori görögök (egy része) vette komolyan.

Minden ilyen jóslás fantazmagória, a szerző mondhatja nyugodtan, ki emlékszik arra akár már holnap. És 100 év múlva már biztosan nem él, mit kér rajta számon az eberiség.

2020. nov. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%

Szerintem az univerzum jövőjét egymilliárd évvel előre sokkal nagyobb pontossággal meg tudjuk jósolni, mint bármely ember következő napját. Mert az univerzum adott fizikai szabályok szerint működik, amelyek kiszámíthatók, és 1 milliárdos intervallumban azért a legtöbb csillagra meg tudjuk jósolni, hogy az el fog-e pusztulni, vagy nem, az Andromeda és a galaxisunk helyzetét, aszteroidák helyzetét stb... De hogy én mit fogok csinálni holnap... nyilván van egy elképzelésem róla, de azt olyan sok minden organikus változó feldöntheti, hogy fogadni rá még kis összegben se mernék. De hogy a hidrogén atom az holnap is pont olyan fontos szerepet fog betölteni a csillagok életében, mint ma, az már biztos. És egymilliárd év múlva is, és nem létezik olyan változó, ami ezt befolyásolhatja.


A tágulás viszont egy olyan dolog, amit sokan félreértenek, avagy szó szerint értenek. A tágulás a téridő egy pont olyan geometriai tulajdonsága, mint a gravitáció, csak míg a gravitáció esetében a téridő úgymond összehúzódik az anyag középpontja felé minden irányból, addig a tágulás következtében ezen folyamat ellentéte megy végbe. Szerintem szimplán tágulásnak kijelenteni ezt a jelenséget igen szűklátókörű, de amíg nincs jobb magyarázat, egy második Einstein, hogy az egyenlet ezen felét is megálmodja, addig gondolom megfelel.

2020. nov. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Minden tudományág szakzsargonban beszél, különben egy fél gondolat közlése másfél órába telne. Csakhogy a szakzsargonnak van hétköznapi jelentés is, és a laikusnak más lehetősége nincs, mint saját tapasztalata szerint értelmezni. Mivel pedig ugyanannak a szónak a hétköznapi és a tudományos jelentése gyökeresen eltérhet, ez melegágya a tömény félreértéseknek. És aki egyszer félreértett valamit, azt erről azért is nehéz lebeszélni, mert ugyan milyen tapasztalatot tegyünk az övé helyébe.

Ezért roppant veszélyes, és komoly körültekintést igényel azok számára, akik a saját ismereteiket nagy mértékben meghaladó témakört olvasnak.

2020. nov. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 tatyesz ***** válasza:
2020. nov. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
19:19 leírta
2020. nov. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mojjo válaszához azt fűzném, hogy nem fog örökké tágulni, mert szó szerint ketté fog szakadni, vagyis ki fog hűlni.
2021. jún. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!