Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 1-klór-3-metil-1-pentén-4-in-3...

1-klór-3-metil-1-pentén-4-in-3-ol Fellép geometriai izoméria? Van aszimmetrikus C atom? Hány optikai izomer van? Helyes a vegyület elnevezése az IUPAC szabályai szerint?

Figyelt kérdés

2020. nov. 14. 21:58
 1/8 A kérdező kommentje:

Segítség:

[link]

2020. nov. 14. 22:17
 2/8 anonim ***** válasza:

1. kérdés: igen

2. kérdés: nem tudom

Megnéztem a molekula 3 d-s képét, azon határozottan van egy szénaton, aminek mind a négy vegyértékéhez másmilyen ligandum kapcsolódik. Amennyit ehhez ertek, ennyi eleg a sztereoizometriáshoz.

2020. dec. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2

Köszönöm a válaszodat, eddig jó:

1. Fellép geometriai izoméria, mert van C=C kötés

2. "határozottan van egy szénaton, aminek mind a négy vegyértékéhez másmilyen ligandum kapcsolódik."

Kiváló, van antiszimmetrikus C atom

További kérdéseimre várom a választ...

2020. dec. 9. 14:33
 4/8 anonim válasza:

Ez valami atomfizikai egyetem?

Bocsi az offért de én ilyen tudós feladattal még életemben nem találkoztam. Ez tuti nem gimnáziumi alapkövetelmény.



Ha az akkor elég szomorú...

2020. dec. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem találkoztam még a kérdéssel, mert nem írtad bele a kémia kulcsszót, így eddig nem találtam meg, köszi, hogy belinkelted :) (Legközelebb dobj bele egy kémia kulcsszót is, és megtalálom.)

Mivel csak 1 antiszimmetrikus szénatom van (a 3-as), így max 2^1=2 optikai izomer van, és tényleg van annyi, mert a két izomer különbözik.

A neve meg szerintem jó, mert a linken is az van :D Mondjuk én inkább hívnám 1-klór-3-metil-pent-1-én-4-in-3-ol-nak (tehát csak a pent-1-én változott), de nem tudom biztosra. Az fix, hogy ha a másik oldalról számozzuk, akkor a klór száma 5 lenne, az meg eléggé nagy. Nem tudom. Mi a megoldás?

2020. dec. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Nem találkoztam még a kérdéssel, mert nem írtad bele a kémia kulcsszót"

Beírtam szerves kémia.

Miért nincs értékelésed? És miért szürke az anonim nicked?

Te vmi csókos vagy itt vagy 100%-on vagy (vagy 0%-on :))?

Látom értesz a kémiához de ez nem elég a kérdéshez.

Gondolkozz még 1 kicsit idegen! XD

2020. dec. 13. 19:44
 7/8 anonim válasza:
#6 Minek kérdezed ha tudod rá a választ?
2020. dec. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7Azért, mert egy bunkó pecs.
2021. ápr. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!