Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » E tudósok összeállítása, nem...

E tudósok összeállítása, nem bizonyíték inkább a teremtésre, mint azoké, akiknek hipotézisei vannak elképzeléseikről?


2020. nov. 17. 21:25
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/201 Anahystor ***** válasza:
100%

Bocsánat kiegészítés:


"Jézus beszéde az özönvízről nem bizonyíték itt a természettudományos rovatban, mivel ahhoz először azt kellene bizonyítani, hogy a Biblia minden esetben igazat ír!"


... vagy legalábbis azt, hogy ebben a konkrét esetben igazat ír,


de ez utóbbi egyenértékű azzal, hogy a vízözön megtörténtét igazolod.


(Ez esetben pedig már nem Jézus szavai lesznek a döntő bizonyíték, hanem egy a Bibliától független igazolás.)


Szóval mindenképp tudományos tények kellenek alátámasztásul, a Bibliával nem fogsz célhoz érni.

2020. dec. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/201 A kérdező kommentje:
2020. dec. 29. 22:13
 113/201 Anahystor ***** válasza:
95%

Ez egy barom!

Miért linkelted egy ennyire ostoba és tudatlan ember videóját???


Elrettentő példának?

2020. dec. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/201 Anahystor ***** válasza:
95%
Tudományos tényekről kellene beszélni, nem eszetlen fantáziálgatásokról.
2020. dec. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/201 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagyok benne biztos, hogy a kérdező meg tudja különböztetni ezeket.
2020. dec. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/201 Tevenyereggyarto ***** válasza:
95%

Na jó, ezen most felnevettem :D Még egy percet sem néztem meg a videóból de már látom ,hogy egy igazi “klasszikussal” van dolgunk.

Először is a kommentek le vannak tiltva, jól kezdődik.

Utána jöhet a videó leírása: két álláspontot vázol fel cseppet sem szélsőségesen és egyoldalúan. Először a tudomány álláspontját mutatja be nagyon-nagyon nagy vonalakban s úgy feltüntetve mint ,hogy ez az “uralkodó és elnyomó többség nézete” ezzel a laikus olvasóban olyan érzést keltve mintha a tudomány nem lenne több mint valami politikai elnyomásnál.

Utána egyenrangú “vetélytársként” vázolja fel a szó szerint vett teremtés+6000 éves Föld nézetet ezt úgy bemutatva mint az “elnyomott de nagy tudású kisebbség, a szabadon gondolkodók nézete”, ezzel a laikus olvasóban olyan érzést keltve mint ezzel egy titkos kis “meg nem értett tudósok” társasága lehetne ahol “csendben terjesztik az igazságot az elnyomó nagyhatalommal szemben”.

Kicsit sem feltünő ,hogy már itt teljesen az érzelmekre hatva próbálja terelni a laikus olvasót/ nézőt, ez tipikus konteó-hoax stílus: érzelmileg mocskoljuk/ idegenítsük el az ellentétes oldalt.

Aztán elegánsak elsiklik afelett a tények felett ,hogy egyrészt a tudomány nagyon nem egy szinten van bármelyik teremtésmítosszal. Másrészt baromi sok teremtésmítosz van, szinte minden vallásnak van sajátja nem csak az az egy létezik, sőt a szó szerinti teremtés+6000 éves mindenség is csak egy aprócska szelete a keresztény nézeteknek, ma már többnyire csak a bigott fanatikusoké.


Egyébként szerintem ha az átlag embereket nézzük s nem csak a tudományos világban dolgozókat akkor pont ,hogy a különböző vallási magyarázatok lesznek többségben, szemben a tudománnyal. Persze attól ,hogy a tudományban laikusok többsége xy nézetet vallja még nem lesz igaz.

Persze én sem vagyok egy nagy “tudomány guru”, abszolút átlagos vagyok vagy még annyi sem de azt még én is látom ,hogy a tudomány álláspontja messze meghaladja bármelyik vallásét.

2020. dec. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/201 Anahystor ***** válasza:
95%

De jó neked...

Nekem sírhatnékom van ezektől a videóktól...

Fáj az a töménytelen butaság, ami árad belőlük!

2020. dec. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/201 Tevenyereggyarto ***** válasza:
95%

#117 Anahystor


“Nekem sírhatnékom van ezektől a videóktól...”


Ó, az nekem is ha kezdeném nézni. Szerencsére most “csak” a leírást olvastam el (olvastam volna a kommenteket is, de le vannak tiltva :<). Persze most jön az ,hogy “szemellenzős materialista lusta disznók vagyunk akik még csak meg sem akarják hallgatni az ellenvéleményt!!!444!!”. Hát, Kérdező, mielőtt ilyesmi járna a fejedben emlékezz vissza mit is írtam neked valahol az első oldalaknál: olvasd el az 1000 ugyen ilyen kérdést s meglátod.

2020. dec. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/201 A kérdező kommentje:

Nem az a baj veletek, hogy van egy véleményetek, hanem aki mást állít, azt hülyének nézitek, mint például ezt az orvost, aki szerintem nem az, mert a tapasztalat őt igazolja. Lehet valamiről akkora tudásod elméletben, és úgy véled, hogy a bizonyítékod megállja a helyét, de a tapasztalat mást mutat.

[link]

2020. dec. 30. 20:46
 120/201 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#119


“Nem az a baj veletek, hogy van egy véleményetek, hanem aki mást állít, azt hülyének nézitek,”


Nem néznénk hülyének senkit ha az adott témában “ellenvéleményeskedő” fél legalább alap szinten értené azt amit kritizál. Nézd meg csak a GyK-n a tudományt fikázó embereket. Eddig egy olyannal sem találkoztam aki egyszerre érti és tudományos alapon megkérdőjelezne olyan dolgokat mint mondjuk az evolúció vagy az ősrobbanás. Ezeket megkérdőjelezők 99% még általános sulis szinten sem érti de azért marha nagy mellénnyel ossza róla az észt. Ez olyan mintha egy autószerelőnek okoskodna az autószerelésről egy olyan ember aki még csak fényképen látott autót s nem tudja megkülönböztetni a váltót a csomagtartótól DE látott 2 YouTube videót az autószerelésről ezért ő jobban IS tudja.


“Lehet valamiről akkora tudásod elméletben, és úgy véled, hogy a bizonyítékod megállja a helyét, de a tapasztalat mást mutat.”


Na hát kedves Kérdező, neked úgy látszik megvan az elméleti tudásod az özönvízzel s minden egyébbel is kapcsolatban, továbbra is várjuk a téged igazoló gyakorlatot (vagyis a neked feltett kérdésekre az alátámasztott, bizonyított választ).


Egyébként annak az orvosnak mi köze a témához? Azt hiszed ,hogy aki csúnyán fogalmazva “tudomány párti” netalántán orvos az mind ateista vagy minimum agnosztikus?

2020. dec. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!