Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az állatok érezhetnek szexuáli...

Az állatok érezhetnek szexuális/szerelmi vonzódás az ember iránti?

Figyelt kérdés
Lehetséges hogy az intelligensebb állatoknál kialakul az emberfilia,azaz az ember iránti vonzalom?

2020. nov. 19. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Igen.
2020. nov. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2020. nov. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Még nem akarta egy kutya sem megszexuálni a lábad? :)
2020. nov. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez a csaj szokott róla mesélni, hogy valamelyik madara inkább vele próbál párosodni mint fajtársaival. [link]


Instán nézz utána.

2020. nov. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#3


“Még nem akarta egy kutya sem megszexuálni a lábad? :)”


Mondjuk ezek 99% nem szexuális töltetű hanem szimpla ledominálás mert a kutya nem lett rendesen megnevelve, mindenkit maga alá akar rendelni. Kutya csak akkor akar párzani ha tüzel (ez nyilván szukára értendő), kan esetében ha tüzelő szukát érez, de akkor nagyon.

2020. nov. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 Ez esetben viszont nem tudom értelmezni a kérdést. Háziállatok viszonyulhatnak úgy emberhez, hogy ragaszkodnak, önfeláldozóak, vagy akár vadállatok is kereshetik az ember (akár egy személy) társaságát, de ezt nem tudom, hogy lehet összehozni az emberi szerelemmel vagy a szexualitással. Nonszensz maga a kérdés is.
2020. nov. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#6


Szerintem szexuális közeledés legfeljebb olyan állatoknál lehetséges akik képesek élvezetből is szexelni és nem utolsó sorban intelligensnek is mondhatóak, pl: delfinek, bonobók (a többi emberszabású nem tudom mennyire szokott enyelegni az ösztönös utódnemzésen túl). Azért emelem ki ,hogy élvezetből szexelés mert az ösztönös, “kódolt” szexhez általában kell valamilyen fajspecifikus “jelzés” a felek között, lásd: kutya csak akkor akar párzani ha tüzel/ tüzelő szukát érez. Vagy más állatok is többnyire csak akkor indulnak be ha az ellenkező nem a megfelelő feromonokat/ egyéb illatanyagokat bocsájtják ki. Persze lehet imitálni ,hogy a lábszáradhoz dörgölsz egy tüzelő szuka kutyát majd a kan ezt érezve meghágja a lábad de nem dominancia miatt, csak ugye akkor sem hozzád vonzódik hanem a szukához. Az intelligencia, öntudatosság stb megléte pedig azért fontos ,hogy az adott állat egyáltalán felfogja a dolgokat, képes legyen az összetettebb érzelmekre akár nem-fajtárs iránt is.

2020. nov. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!