Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi ennek az evolúciós magyaráz...

Mi ennek az evolúciós magyarázata? (lent)

Figyelt kérdés

Mi annak az evolúciós magyarázata, hogy a férfi homoszexualitás nagyon sok emberből zsigeri, ösztönös undort vált ki, a női pedig nem annyira?


Nem végeztem felmérést, de úgy vettem észre, hogy ez jelentősen több embernél megfigyelhető, mint fordítva. Azt persze mondhatjuk, hogy társadalmilag kevésbé elfogadott, de ez nem visz sehova.

Most gondoljatok bele... 2 nőt "elpazarolni", mármint evolúciós szempontból: nincs gyereküknem nagyobb veszteség, mint 2 férfit az utódok számának és gondozásának szempontjából? Mert az kb. mindig a nőstény egyedek számától függ, nem a hímekétől (pl. beraksz egy populációba 3 hímet és 20 nőstényt - rövid időn belül minden nőstény vemhes lesz, hacsak nem pingvinek, énekesmadarak vagy ilyesmi, amik egy életre választanak, tehát ne írjátok,h mert szórja a magokat a nőknek meg csak havonta 1 petesejt van stb.). Szerintem ez annyira mélyen gyökerezik, ösztönös viselkedés, hogy kell lennie evolúciós oknak, mert túl sokaknál megvan, hogy véletlen legyen. Várom a magyarázatokat! Ne trollkodjatok, engem tényleg érdekel, nem fröcsögni akarok, hogy "fúúj, ők ezt meg azt csinálnak, ezért utáljuk őket". Nem.



2015. okt. 11. 23:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Én szívesebben kerülnék két nő közé, mint két férfi közé.

És még a génjeim is tovább öröklődnének...

f32

2015. okt. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Gugu Gabor ***** válasza:
61%

Egyáltalán nem biztos hogy evolúciós magyarázata van, az utóbbi 5000 évben az ember elégé eltávolodott az evolúciótól.

Sokak szerint lelki okai vannak, a szexuális együttlét alatt a nő a befogadó, "alárendelt" szerepet játszik.

Na most két férfi között az egyiknek "meg kell alázkodnia", szóval lejjebb kerül.

Két nő között a legrosszabb eseteben sem kerül az egyikük sem lejjebb.

2015. okt. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennek nem mondanám, hogy evolúciós magyarázata van, mivel ez kultúránként különbözik, tehát vélhetőleg nem öröklött, hanem tanult viselkedésminta. A nyugati társadalomban mostanában alakult ki ez a különbségtétel, hatvan évvel ezelőtt sem létezett még.
2015. okt. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve, hogy ettől még mindegyiknek lehet gyereke is. Régebben, a rejtőzködés miatt ez általános szokás volt.
2015. okt. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
A kérdésben írt evolúciós szempontból való "elpazarlás" pont, hogy a férfit érinti veszélyesebben. Egy nő durván évente 1 gyereket adhat, míg egy férfi egy év alatt akár több százat is (biológiailag képes rá). Így ha egy nő leszbikus, az évente 1 gyerekkel kevesebb, viszont ha egy férfi meleg, az évente akár több száz utóddal is csökkenthetné a populációt (még ha a társadalmi berendezkedésünk nem is így működik). Pont ezért nézhetnénk elnézőbben a nőkre, ha innen indulunk ki.
2015. okt. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Sunshinedoll ***** válasza:
Ez nem evolúciós, hanem társadalom által kiváltott reakció. A természetben a homoszexualitás kifejezetten hasznos és előnyös.
2015. okt. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Cerevisiae ***** válasza:

#3: „Ennek nem mondanám, hogy evolúciós magyarázata van, mivel ez kultúránként különbözik”


Sztem a homoszexualitásnak semmi köze a kérdéshez. A női szépség nem pusztán romantika, hanem nagyon is erős evolúciós hatóerő, és sokkal erősebben működik a maga területén, mint a férfi „szépség” mozgatóereje, mert bár az is létezik, de korántsem olyan domináns. Ennek tükrében ez még csak nem is pusztán társadalmi hatóerő. Furcsa, hogy éppen a társadalmunkban terjedtek el azok az eszmék, hogy mindenben a relativitást kell keresnünk. Még a tudományos szemléletmódban is működik az a képzet, hogy állandóan valami racionális ok-okozati összefüggésben keresik a női szépségjegyek megjelenését (pl. a mellek azért vannak, csak mert ettől szaporodóképesebbnek tűnik a nő…stbstb), és egyszerűen nem igen számolnak azzal, hogy ahogy az ember értelme kezdett kibontakozni, azzal együtt a „művészi” látásmódja is elkezdte járni a maga útját, és ami nyilvánvalóan kiteljesedett a női formák szelekciójában is. Maguk a nők többsége is egyértelműen szebbnek látja a női testet és arcot, mint a férfiét, és aligha hiszem, hogy ez valaha is kultúrától-, vagy homoszexualitástól függő dolog lett volna. Egyáltalán nem igaz, hogy a szexuális vonzerőt pusztán a szépség meglátása katalizálja, hiszen egy apa is elgyönyörködhet a lánya szépségében, de szerencsére elsöprő többségben ilyenkor nem ébred benne semmiféle szexuális vonzalom. A legtöbb fiatal nőismerősöm nagyon tud lelkesedni egy szép női test láttán, de szó sincs arról, hogy ilyenkor valamiféle szexuális izgalomba kerülne. Egy férfi is képes elismerően nyilatkozni egy jóképű, jóalakú férfi láttán, de nem rohanják meg soha afféle attraktív művész-érzelmi viharok (kivéve, ha tényleg szobrász, vagy ilyesmi, de ez is inkább szakmai rajongás lesz, ill. itt is külön kategória lesz a homoszexuális rajongása, ami inkább „kémia”)


Bizonyos vagyok benne, hogy időtlen idők óta igaz az, hogy a nők egymás között sokkal természetszerűbben érintik meg egymást, vagy puszilkodnak egymással, vagyis lényegesen könnyebben engedik be intimszférájukba a másik nőt, sokkal inkább, mint egy férfi a másik férfit, és ezt maguk a férfiak is időtlen idők óta könnyebben fogadják el, méghozzá teljesen tudat alatt, nem is elgondolkodva a dolgon.


Hiába voltak olyan vad korszakok, ahol a homoszexualitást akár halállal is büntették, aligha kétséges, hogy ki nem mondva, minden emberi korban, minden kultúrában tudat alatt csaknem mindenki valahogy kisebb vétkezésnek érezte két nő szexuális vonzalmát, mint két férfiét. Pl. egy fiatal nőismerősömet erről megkérdeztem, és rávágta, hogy mindkettő undorító. Kötöttem az ebet a karóhoz, és azt mondtam, hogy mondjuk csak akkor kaphatna egymillió forintot, ha mindenképpen választania kellene, hogy vagy két férfi, vagy két nő szeretkezését kell végignéznie. Iszonyú nehezen és kissé mérgesen végül kibökte, hogy inkább két nőét, de hülye következtetéseket ebből ne vonjak le. :)


Kedves kérdező! A fentiek miatt sztem csak evolúciós „melléktermék” az, hogy elfogadóbban vagyunk a leszbikussággal szemben – a nők szépségből, természetes kedvességükből, gyengédségükből adódóan. Ez tehát inkább nem kulturális-, nem homoszexuális-, hanem evolúciós jelenség, de nem különösebben előnyös, vagy hátrányos, hanem csak van. Egy halom olyan evolúción edzett tulajdonságunk van, ami mellett rengeteg melléktermék is megjelent, amiknek lett hasznos, vagy semleges, vagy kisebb-, de nem jelentős kára is akár. Igazándiból minden kialakult tulajdonságunkra ez igaz lesz.

2016. jún. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Cerevisiae ***** válasza:

#2: "Egyáltalán nem biztos hogy evolúciós magyarázata van, az utóbbi 5000 évben az ember elégé eltávolodott az evolúciótól."


Az ember sem előtte, sem utána soha nem távolodott el az evolúciótól, és ilyet soha nem is tudna csinálni. Az emberi genom az egyik leggyorsabban formálódó struktúra. Éppen hogy az ember besorolható azon élőlények közé, akiket a legutóbbi időkben az evolúció a leghatékonyabban alakítgatott.

2016. jún. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Cerevisiae ***** válasza:

"A természetben a homoszexualitás kifejezetten hasznos és előnyös."


Mondjuk úgy, hogy nyilván van előnye is olykor, de igencsak káros lenne, ha hirtelen mindenki a homoszexualitás mellett döntene. Nem gondolod?


Gyakoroljuk persze intelligensen liberalizmust, de annak sincs sok értelme, ha átesünk a ló túloldalára. :)

2016. jún. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
#9: Ki mondta, hogy mindenkinek át kéne térnie? Pláne, hogy ilyen nem is lehetséges. :)
2016. jún. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!