Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igaza van ennek a cikknek, az...

Igaza van ennek a cikknek, az ember tényleg hús evő?

Figyelt kérdés
[link]

2020. dec. 17. 20:54
 1/8 A kérdező kommentje:

Ha viszont tényleg hús evők vagyunk evolúciós okokból, akkor miért van sok embernek lelkiismeret furdalása a hús evés miatt?

Én például az oroszlánt sosem láttam sajnálkozni amint széttép egy zebrát, azonban egy állatot legyilkolni csak kevés ember lenne képes.

2020. dec. 17. 20:55
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenevők vagyunk, mint minden, a főemlősök rendjének tagjai.
2020. dec. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam el a cikket. Az ember mindenevő, elég megnézni a fogazatot. Persze lehet bohóckodni mindenféle divatos irányzatokkal, de ezek kb olyanok, mintha egy medve szarvas jelmezbe bújna. Attól még ugyanúgy medve marad, h hülyéskedik.
2020. dec. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"miért van sok embernek lelkiismeret furdalása"

Ennek annyi köze van az evolúcióhoz, mint pl. az öngyilkosságnak. Az ember agya olyan szintre fejlődött, hogy az állati mivoltunkkal teljesen ellentétes módon is gondolkodhatunk és cselekedhetünk.

2020. dec. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"az oroszlánt sosem láttam sajnálkozni"

Egészen pontosan az miben látszana egy oroszlánon? :)

2020. dec. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Az ember mindenevő.

Persze, sajnálom az állatot, de azt jobban sajnálnám, ha éhen döglenék.

Növény, zöldség az nem kaja.

2020. dec. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolso, dede, jo az a zolseg, hus melle :D
2020. dec. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Felüdülés volt olvasni ezt a cikket a sok vegan propaganda után, de én is azt mondom, az ember mindenevő.

Aki több húst eszik mint amit a szervezete igényel, azzal előfordul, hogy idős korban köszvényt kap.

Persze az őskorban kevesen érték meg azt a kort.

2020. dec. 18. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!