Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Írtok mérnöki problémát amit...

Írtok mérnöki problémát amit integrálással, deriválással lehet megoldani? vagy eljutni a megoldásig?

Figyelt kérdés
Bármilyen gyakorlati példa jöhet
2020. dec. 20. 17:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
bármilyen differenciálegyenlet
2020. dec. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

#1


Egy differenciál egyenlet önmagában nem mérnöki probléma, mivel nincs mögötte műszaki tartalom.


Mérnöki probléma pl.:


Hogyan lehet meghatározni egy prizmatikus rúd anyagának rugalmassági moduluszát, szimmetrikus hárompontos hajlítással, úgy hogy tudjuk mérni a lehajlást és a terhelő erőt.


Na emögött már van műszaki tartalom.

2020. dec. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

#2 folyt


Már csak finomság, hogy prizmatikus rúd keresztmetszetének másodrendű nyomatékát is integrálással kell meghatározni, ha nem nevezetes esetről van szó. (Ez szintén szükséges a modulusz meghatározáshoz)

2020. dec. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Villamosság témakörben szinte minden. Pl. Sorba kötsz egy ellenállást és egy kondenzátort, rákapcsolsz egy állandó feszültséget, és a kondenzátor pillanatnyi feszültségére vagy kíváncsi. A középiskolában tanított U0*(1-e(-t/RC)) egy dif. egyenlet megoldásból jön ki. Ha nem egységugrás ("hirtelen bekapcsolás") a bemeneti fesz. végig kell számolni...
2020. dec. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mérnöki területen kb minden ami nem statisztikán alapúl. Még az általános iskolás tananyag is ezeken alapszik.
2020. dec. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Wadmalac ***** válasza:
100%

Diff.számítás: mindenhol, ahol bonyolult, de ismert egyenletű görbék szélsőértékeit kell keresni.

Integrálás: egyik fontos alkalmazása, hogy egy görbe alatti területet megad.

Ezzel nagyon jól lehet pl. technikai rendszerek, mondjuk motorok munkáját számolni.

2020. dec. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Mérnöki területen kb minden"



Ez azért barokkos túlzás. Mérnökként dogozok (technológusként), de utoljára 22 éve az egyetemen számoltam differenciál egyenletet.


Azért írok egy elvi példát is: Elvileg világítástechnikában a stroboszkóp hatásnál a fúziós frekvenciát lehetne integrálással számolni ha nagyon akarjuk.

2020. dec. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7 szakal ma 17:20

Rengeteg "közelítő" számítás, diagramról leolvasott adat stb. amit naponta használunk dif.egyenlet megoldásból származik, csak voltak oly kedvesek elődeink, hogy megoldották az egyenleteket, gondolkodtak, egyszerűsítették és/vagy táblázatba foglalták...

2020. dec. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"voltak oly kedvesek elődeink, hogy megoldották"


Ez a lényeg, és emiatt nem kell gyakorlatilag a mérnöki probléma megoldásához integrált számolni!

2020. dec. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9 szakal ma 18:39:


Aztól függ milyen területen vagy. Én jártam úgy, hogy közel 20 évvel az egyetem befejezése után futottam bele az első olyan problémába, hogy elő kellett venni, mert találkoztam olyan problémával amit ha meg is oldott valaki nem találtam meg a megoldását és neki kellett álljak számolni. Nyilván van olyan mérnöki terület ahol ilyennel nem találkozik valaki, de bármikor jöhet kutyára úthenger...

2020. dec. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!