Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen napra esett a Nap...

U. Xorter kérdése:

Milyen napra esett a Nap születése?

Figyelt kérdés

2020. dec. 25. 21:59
A kérdező szavazást indított:
Hétfő
Kedd
Szerda
Csütörtök
Péntek
Szombat
Vasárnap
16 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A Nap nem egy nap alatt született meg.
2020. dec. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Vasárnapra.
2020. dec. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Don't feed the troll.
2020. dec. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem, az kivételesen nem Napra esett, hanem Holdra.
2020. dec. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem ugrik be.

Mit is csinálhattam éppen aznap ... talán vasárnap volt, mert rántott hús volt az ebéd. Asszem, de nem biztos.

Egyáltalán, melyik évben volt ez?

2020. dec. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
tegnapra
2020. dec. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Hétfő
2020. dec. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Tuti nem hétfőre. A hétfő egy szar nap.
2020. dec. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezen nem vagyok köteles vitatkozni. 😁
2020. dec. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a vasárnap az akkor volt, mikor a vas folyó kiáradt. Akkoriban már minden napnak volt neve, de a vasárnapnak nem, mivel vasárnap senki se csinált semmit. Igy aztán mindig is csak úgy hivatkoztak rá, hogy "tudod, azon a napon", meg ilyenek, amiből persze mindenki tudta, hogy melyik napról van szó. Aztán kiáradt a Vas folyó, elsöpörve mindent ami az útjába akadt, és ez pont "tudod, arra a napra", vagyis a mai nevén vasárnapra esett, hogy kiáradt. Ez olyan katasztrófa volt, hogy azóta is azon hatalmas pusztitás emlékét őrizzük eme nemes nap nevében. De ez már olyan régen volt, hogy azóta már a Vas folyó is rég elapadt, és most egy nevesincs tucat-lakópark van a helyén. Bizony. Meg két játszótér is.

Keddre eshetett szerintem, minden bizonnyal csak igy lehetett, mivel a hétfő az tényleg egy kaki nap általában. De csak gondolkodjunk kicsit a Nap fejével, és máris rájövünk a megoldásra. Ha én Nap lennék, valahol, és sütnék mindenfelé, akkor biztos nem hétfőn születnék meg. Szóval szerintem kedden született a Nap, igy volt, tehát a vasárnapot jelöltem meg.

2020. dec. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!