Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van arra valami elmélet, hogy...

Van arra valami elmélet, hogy az ősrobbanásnál hogyan lett a semmiből valami?

Figyelt kérdés

Láttam egy hasonló kérdést, arról jutott eszembe.

Tehát nem volt semmi, és a semmin kívül se volt semmi. Eleve " kívül" sem volt. De akkor honnan, vagy hogyan jött/lett az univerzum anyaga, energiája?! Van olyan ember, akinek van erre valami elképzelése?

Hasonló kérdés, hogy ha nem volt idő, akkor hogyan tudott kialakulni a világegyetem, hiszen ahhoz is idő kellett.



#ősrobbanás #Semmiből valami
2020. dec. 28. 07:33
 1/5 Mojjo ***** válasza:
95%

Nincs, ugyanis senki nem gondolja azt, hogy az ősrobbanáskor a semmiből lett valami. Annyit tudunk, hogy a belátható világegyetem egy nagyon kicsi, nagyon sűrű és forró pontból indult ki és kezdett tágulni.

Nem tudjuk, hogy értelmezhető-e az idő fogalma magára az őstobbanásra, pláne nem tudjuk, értelmezhező-e olyasmi, hogy "ősrobbanás előtt". Lehet igen, lehet nem. Nem tudjuk, hogyan nézett ki az anyag az ősrobbanáskor - azt viszont tudjuk, hogy nem "semmi" volt.

2020. dec. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm. De akkor úgy képzeljem el, hogy a végtelen semmiben lebegett egy pont, ami egyszer csak felrobbant, kitágult, felfúvódott? Mondjuk ezt már könnyebben el tudom képzelni.
2020. dec. 28. 07:55
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges ez is.

De az is lehet, hogy egy másik világból alakult ki.

Akár olyanból is, amelyik most is itt van közvetlen mellettünk.

2020. dec. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ősrobbanás az egy olyan dolog, hogy nagyjából onnantól tudjuk, hogy mi történt. Talán azért terjedt el az, hogy az ősrobbanás előtt semmi nem volt, mert egyszerűen fogalmunk sincs, hogy mi lehetett előtte, ezért a tudósok még tippelni se szoktak, mert az nagyon tudománytalan lenne.
2020. dec. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Feltételezések vannak, de nincs módunk bizonyítani őket.
2020. dec. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!